مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی وضعیت کشت محصول پنبه را در سال جاری در سطح مزارع استان تشریح کرد و گفت: بیش از ۱۵ هزار و ۸۸۰ کیلو بذر پنبه در مزارع آذربایجان شرقی توزیع شد.

به گزارش تبریزمن، نادر زارع تالی در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: برای انجام کشت پنبه در آذربایجان شرقی، رقم ورامین از نوع دلینته به مقدار ۱۵ هزار و ۸۸۰ کیلو با هماهنگی مدیریت زراعت سازمان، از استان خراسان جنوبی تهیه و با نظارت کارشناسان این مدیریت توزیع شد.

وی گفت: مقداری نیز از نوع کرک‌دار که توسط خود کشاورزان از استان اردبیل تهیه گردیده بود در سطح ۱۱۰۰ هکتار از مزارع آبی در بخش گرمادوز کشت و نزدیک به صد در صد مزارع، تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به آماده سازی و کشت پنبه خاطر نشان کرد: در هنگام آماده سازی زمین، علف کش ترفلورآلین با میزان ۳-۲ لیتر در هکتار علیه علف‌های هرز پیش رویشی استفاده گردید، سپس کل اراضی بصورت صدرصد مکانیزه با دستگاه بذرکار پنوماتیکی بذرکاری شد.

وی ادامه داد: علاوه بر ۲۰ تن کود فسفات مورد استفاده برای آماده سازی کشت، تا این مرحله از رشد، ۶۰ تن کود ازته بصورت سرک برای استفاده پنبه کاران منطقه توزیع شده است.

زارع‌تالی همچنین در مورد وضعیت آفات و بیماری‌های محصول پنبه‌، [با بیان اینکه امسال جمعیت آفت کرم غوزه پنبه خسارت اقتصادی شدید نداشته است، گفت: در سطح ۳۵۰ هکتار از مزارع پنبه برای کنترل بیولوژیک کرم غوزه پنبه ۳ مرحله تریکو کارت با تعداد ۷۰ هزار واحد در هرمرحله در روستاهای پرویز خانلو، لاریجان و قارلوجه و یک مرحله براکون با تعداد ۳۵۰  واحد پخش شد و آفات تاکنون به خوبی کنترل شدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :