رییس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: توسعه اقتصادی و فرهنگی شهر تنها با در نظر داشتن ظرفیت‌های پایدار شهر ممکن خواهد بود.

به گزارش تبریززمن، احتشام حاجی‌پور در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر افزود: به عنوان مثال امروز تیم تراکتورسازی به عنوان سمبل مهم شهر، در موضوعات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی شهر تاثیرگذار است؛ بنابراین باید با تعریف جذابیت‌های گردشگری این تیم در شهر، از جنبه‌های مختلف آن به خوبی بهره‌ بگیریم.

وی با بیان این‌که فرش دستباف، از دیگر امتیازات مهمی است که باید در شهر جایگاه واقعی خود را باز یابد، اضافه کرد: این امر نیازمند ایجاد موزه‌ها و نمایشگاه‌های بزرگ فرش و طراحی المان‌های زیبا از این عنصر، در سطح شهر است.

حاجی‌پور بر لزوم توجه به جایگاه نخبگان، مشاهیر، علامه‌ها و سرداران شهر تاکید کرد: جای که نابغه‌ای بزرگی مثل پروین اعتصامی هست، چهره‌ای مثل اصلی و کرم، در مناسبات فرهنگی شهر اولویتی ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهرداری تلاش‌های گسترده‌ای در موضوع آسفالت داشته است، با این همه  ایجاد یک نهضت دست‌انداز زدایی در سطح شهر ضروری است.

وی با اشاره به این‌که برنامه‌های ۲۰۱۸ باید از نوروز وارد نقطه عملیاتی شود، اظهار داشت:  در این راستا تعریف منشوری از موضوعات گردشگری شهر از حوزه خدمات گرفته تا بخش حمل‌و‌نقل،  ضروری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :