معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت و جایگاه علوم انسانی گفت: توسعه رشته علوم انسانی از اولویت های این اداره کل است.

به گزارش تبریزمن، عاشور اکرمی روز دوشنبه در جمع مدیران مدارس ملکان افزود: با توجه به اقبال کم دانش آموزان در گذشته و سیاست های غلط در این زمینه، آموزش و پرورش استان این رشته تحصیلی را در الویت قرار داده و برای توسعه آن تلاش می کند.

وی گفت: با توجه به اشباع رشته علوم تجربی، این رشته در الویت کمتری قرار داشته و در رشته ریاضیات نیز به صورت متناسب حرکت می شود.

اکرمی با تاکید بر سرمایه گذاری در رشته های فنی و حرفه ای اظهار کرد: با توجه به کاربردی بودن این رشته و نیز تاکید رهبر معظم انقلاب بر حرفه آموزی دانش آموزان، در تمامی مناطق و نواحی استان هنرستان های فنی و حرفه ای دایر شده و رشته ها نیز هر روز بیشتر می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بر ضرورت هوشمند سازی مدارس در استان تاکید کرد و افزود: در مدارسی که تجهیزات و امکانات هوشمند وجود دارد، نباید بدون استفاده بماند.

اکرمی خاطر نشان کرد: در تمامی مدارس مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان مدارس هوشمند سازی شده اند اما فرا گیر شدن آن نیازمند ورود خیران به این بخش است.

وی ادامه داد: مناطق و نواحی که از پتانسیل خیران در این رابطه استفاده کرده اند وضعیت مطلوب تری نسبت به سایر مناطق دارند.

شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در ۱۵۵کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :