شهردار تبریز با اشاره به آغاز بودجه‌نویسی سال آینده توسط معاونت برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری تبریز، ایجاد درآمدهای پایدار و ارتقای ارزش افزوده را محور مهم این برنامه خواند .

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در جمع شهرداران مناطق ۱۰ گانه، با بیان این‌که امروزه دیگر درآمدهای ساخت‌و‌ساز شهرداری‌ها محدود شده است، گفت: با در نظر داشتن این موضوع، تعریف درآمدهای پایدار و توسعه مشارکت‌های خصوصی، ضرورت مهمی است که تحول عمرانی و اجتماعی شهر، بدون پشتیبانی آن میسر نخواهد بود .

وی تصریح کرد: برنامه‌های اجرایی سال آینده، با محوریت تحول اساسی در فضای بصری شهر، چه در مباحث زیباسازی و چه در حوزه فضای سبز پیش خواهد رفت.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که رقم بودجه سال آتی نباید تفاوت چشمگیر با بودجه امسال داشته باشد، به مقایسه درآمدهای شهرداری در دو سال گذشته پرداخت و گفت: تنظیم بودجه باید بر مبنای تحقق درآمدهای پایدار، مدیریت هدفمند هزینه‌های جاری، تناسب با درآمدهای شهر و رفع نیاز شهروندان صورت بگیرد.

وی به مطالبات چندین ساله شهرداری تبریز از محل عوارض ساختمانی و جرایم اشاره کرد و افزود: برای احیای این مطالبات، باید ساز و کاری تنظیم شود که هم شهروندان بتوانند بدون نگرانی از هزینه‌های هنگفت دیرکرد، بدهی‌های خود را بپردازند و هم شهرداری به حقوق معوقه خود دست یابد .

شهردار تبریز با اشاره به جایگاه مباحث اقتصادی در مجموعه گسترده‌ای چون شهرداری اظهار داشت: مدیران بخش‌های مختلف شهرداری باید با برخورداری از تفکر اقتصادی، طوری نسبت به وظایف تعریف‌شده خود اشراف داشته که در قبال کمترین درآمد، شاهد بیشترین ارزش افزوده در جای‌جای شهر باشیم .

وی با تاکید بر این‌که هر آن‌چه در برنامه پیش‌بینی می‌شود باید در مرحله اجرا نیز نمود داشته باشد، خاطرنشان کرد: سعی خواهد شد بودجه به دور از هر گونه بزرگنمایی، نیازهای اساسی شهر را پوشش دهد .

شهردار تبریز توجه ویژه به پروژه قطار شهری را اولویت شماره یک برنامه‌های اجرایی سال ۹۵ خواند و گفت: در کنار تامین واگن‌ها و اقدامات عمرانی مرتبط با مترو، سال آینده باید شاهد تکمیل ایستگاه‌ها باشیم.

دکتر نجفی با بیان این‌‌که برای تکمیل خط یک مترو  ۱۲۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است، اظهار داشت: از این مبلغ، حدود ۴۵۰ میلیارد تومان بر عهده دولت بوده و مبلغی معادل یک‌و‌نیم برابر آن نیز بر عهده شهرداری است .

وی با اشاره به این‌که سال آینده شاهد به ثمر رسیدن دو پروژه عظیم میدان آذربایجان و مسیر میدان بسیج تا شهرک خاوران، خواهیم بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تدابیری که اندیشیده شده، هیچ دغدغه خاطری در خصوص منابع مالی این دو پروژه متصور نخواهد بود.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود، نیروی انسانی را سرمایه اصلی هر سازمان است خواند و افزود: مدیریت این سرمایه ارزشمند باید بر مبنای حفظ تعصب سازمانی، چابک‌سازی سازمانی و ایجاد نشاط اداری، پیش برود .

دکتر نجفی در پایان سخنان خود با بیان این‌که تمام همت و تکاپوی شهرداری، برای جلب رضایت شهروندان است، اظهار داشت: این تلاش‌ها وقتی ارزشمند است که تکریم ارباب رجوع، به عنوان یک اصل ارزشی، در بخش‌های مختلف شهرداری بارز باشد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :