هتل داران و مدیران شرکت های مسافرتی تبریز و وان ترکیه در نشست مشترکی بر لزوم توسعه صنعت گردشگری بین تبریز و وان از طریق برقراری ارتباط دو سویه در این حوزه تأکید شد.

به گزارش تبریزمن، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی شامگاه دوشنبه در این نشست با اشاره به مشترکات زبانی و فرهنگی بین تبریز و ترکیه گفت: تبادل گردشگر بین تبریز و وان باید به صورت دو جانبه صورت گیرد تا شاهد توسعه صنعت گردشگری در هر دو منطقه به صورت متوازن باشیم.

وی افزود: اکوتوریسم ( طبیعت گردی ) می تواند به عنوان یکی از محورهای اصلی فعالیت در حوزه صنعت توریسم بین تبریز و وان باشد و علمی کردن این صنعت در استان از اولویت های گردشگری آذربایحان شرقی به شمار می رود.

وی با اشاره به غنای تاریخی تبریز و ظرفیت های گردشگری این شهر، بر برگزاری برنامه های مشترک در قالب رویدادهای فرهنگی به منظور معرفی توانمندی های گردشگری استان تأکید کرد.

حق پرست وجود بناهای تاریخی، آثار ثبت جهانی، جاذبه های طبیعی، تاریخی، شهری و فرهنگی در آذربایجان شرقی را از پتانسیل های استان برای جذب گردشگر عنوان و بر لزوم برنامه ریزی آژانس های مسافرتی ترکیه برای برگزاری تور در راستای انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ تأکید کرد.

وی خواستار رفع موانع توسعه گردشگری بین این دو شهر از جمله مشکلات مرزی و نبود پرواز مستقیم بین تبریز و وان شد.
چاغلای فاهری، سرکنسول ترکیه در آذربایجان شرقی نیز با اشاره به ظرفیت های زیاد گردشگری دو شهر تبریز و وان، اظهار امیدواری کرد: گسترش روابط بین این دو شهر، بتواند دو کشور ایران و ترکیه را به هم نزدیکتر کند.

جودت اوزگچ، رئیس انجمن توریسم استان وان نیز در این دیدار از هتل داران و فعالان صنعت توریسم برای حضور در نمایشگاه بین المللی وان به منظور شناساندن جاذبه های گردشگری تبریز و وان دعوت به عمل آورد.

وی با اشاره به برگزاری هفته گردشگری از ۱۵ تا ۲۲ اردیبهشت در وان، شرکت در این مراسم را گامی مهم در افزایش تبادل گردشگر بین تبریز و وان عنوان کرد.

اوزگچ بر لزوم ایجاد زیرساخت ها در مرز تبریز – وان و رفع مشکلات مرزی به منظور آسایش بیشتر مسافران تأکید کرد.

در نشست مشترک هتلداران و مدیران شرکت های مسافرتی تبریز و وان، مهم‌ترین مسائل و مشکلات پیش روی حوزه گردشگری و راهکارهای همکاری و تعامل دو جانبه بخش‌های خصوصی مورد تبادل نظر قرار گرفت.

شهر وان بزرگترین شهر در شرق ترکیه و مرکز استان وان است.

این شهر به عنوان یکی از شهرهای تاریخی و زیبای ترکیه حدود ۳۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :