شهردار تبریز، فضای سبز را از مهم ترین شاخص های برنامه گردشگری تبریر ۲۰۱۸ عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه های مدون فضای سبز شهرداری تبریز در راستای جبران کاستی های گذشته و ایجاد فضای سبز پایدار و مقاوم طراحی و پیگیری می شود.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی در نشست هم اندیشی با جمعی از گروه های مردم نهاد حوزه محیط زیست با بیان اینکه تبریز از شهرهای محوری در توسعه و پیشرفت کشور است؛ گفت: با این حال، جایگاه این شهر در حوزه گردشگری، نیازمند بازنگری در برخی برنامه های اصلی از جمله بحث فضای سبز است.

وی با اشاره به عزم شهرداری تبریز برای ایجاد تحول اساسی در برنامه های زیست محیطی شهر خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته با اضافه شدن ۴۲۰ هکتار به فضای سبز مجموعه آرپادره سی، جنگل کاری ۸۰۰ هکتاری در محور عباس میرزا و همچنین ۲۰۰ هکتار به محدوده انبوه کاری عون بن علی، تبریز در آستانه احیای جایگاه سبز و بانشاط خود قرار گرفته است.

وی احداث مخازن ذخیره آب در قالب سد بتنی، برنامه های آبیاری مکانیزه، ایجاد فضاسازی های محیطی، گلکاری های متنوع و تکمیل را از اقدامات اساسی در برنامه های تحول آفرین مجموعه عون بن علی عنوان کرد.

نجفی با اعلام اینکه امسال ۶۰۰ میلیارد ریال برای آزادسازی باغ های ائل گلی هزینه شده است ، گفت: این اقدام تاثیر اساسی در افزایش کارکرد این تفرجگاه، تسهیل حضور مراجعان و افزایش خدمات عمومی در این تفرجگاه خواهد داشت.

شهردار تبریز اظهار داشت: تملک خانه باغ امامی به وسعت ۱۱ هزار مترمربع، در تقاطع خیابان قطران و لاله زار از دیگر اقدامات اساسی شهرداری تبریز در راستای حفظ فضای سبز که پس از فضاسازی و مرمت بهره برداری می شود .

وی با یادآوری این که تبریز در گذشته، به عنوان باغ شهر مطرح بوده است، اظهار کرد: متاسفانه در دوره های متناوب گذشته، بر اثر تعریف نادرست از بحث توسعه و ساخت و ساز، بخش مهمی از فضای سبز شهر با تغییر کاربری های گسترده از بین رفته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :