رئیس هیئت امنای خانه موزه استاد شهریار گفت: برای محوریت دادن به خانه موزه استاد شهریار در شناساندن و پاسداشت مقام ادبی استاد شهریار، توسعه کالبدی، کمی و کیفی این خانه ضروری به نظر می رسد.

به گزارش تبریزمن، دکتر علی اصغر شعردوست در دیدار با شهردار تبریز با اشاره به اهمیت توجه به جایگاه ادبی استاد شهریار گفت: آثار، اشعار و دیوان استاد شهریار برای مصون ماندن از گزند تحریف به صیانت نیاز دارد و برای این  منظور خانه موزه استاد شهریار به عنوان بهترین مرجع صیانت از این آثار باید توسعه یابد .

نماینده سابق مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت سالروز بزرگداشت استاد شهریار و روز ملی شعر و ادب فارسی اظهار داشت: روز بزرگداشت استاد شهریار باید به صورت ملی در تبریز برگزار شود و در این راستا همراهی و همکاری ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با شهرداری تبریز ضروری به نظر می رسد.

شعردوست با تقدیر از فعالیت ها و تلاش های شهرداری تبریز در اجرای طرح مقبره الشعرا اظهار داشت: باید هویت استاد شهریار را بین المللی کنیم زیرا استاد شهریار حلقه واسط ایرانیت، اسلامیت و تشیع می باشد.

رئیس هیئت امنای خانه موزه شهریار در پایان با تاکید بر ضرورت توسعه خانه موزه استاد شهریار گفت: خانه موزه استاد شهریار در حال حاضر آنطور که باید، مناسب برای پذیرش مهمانان نیست و توسعه مجموعه ضروری به نظر می رسد.

گفتنی است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، مدیرعامل سازمان توسعه گردشگری شهردار تبریز، مدیرکل روابط عمومی شهرداری تبریز و یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز به همراه یکی از فرزندان استاد شهریار و دو تن از شهریارپژوهان برجسته کشور به انتخاب شهردار اعضای هئیت امنای خانه موزه استاد شهریار را تشکیل می دهند


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :