معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: توسعه بخش های کشاورزی و گردشگری از راهبردهای اساسی دولت در توسعه و آبادانی مناطق روستایی است.

به گزارش تبریزمن، ظفر محمدی روز یکشنبه در نشست دهیاران روستاهای بخش مرکزی مراغه با تاکید بر لزوم حل مشکلات روستائیان اظهار کرد: اگر این ۲ بخش توسعه یابد به طور قطع روستاها در مسیر آبادانی و توسعه قرار می گیرند و دولت با استفاده از ظرفیت دهیاران در صدد عملی کردن این برنامه است.

وی افزود: رسیدگی به مشکلات و اجرای طرح های عمرانی در روستاها یکی از رسالت دهیاران است و دهیاران باید با به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار در روستاها باشند.

محمدی گفت: دهیاران همچنین باید مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روستائیان را احصا و برای رفع آنها تلاش کنند.
وی اضافه کرد: به برکت نظام اسلامی و خون شهدا تلاش همه مسئولان و مدیران دولتی در راستای خدمت به مردم به ویژه در مناطق محروم روستائی است.

بخشدار مرکزی مراغه نیز در این نشست گفت: اجرای طرح های عمرانی، خدماتی و طرح های ملی از جمله سرشماری سال ۹۵ و برگزاری هرچه باشکوه انتخابات در روستاها، با مشارکت و همکاری دهیاران در این مناطق محقق شده است.

حسین گل محمدی افزود: نظارت بر اجرای طرح های عمرانی و خدماتی و ارائه خدمات مناسب به روستائیان از وظایف دهیاران است و دقت در انجام این وظایف در کنار توسعه و عمران روستاها به مهاچجرت معکوس نیز منجر می شود.

بخش مرکزی مراغه با ۷۴ روستا دارای ۶۸ هزار نفر جمعیت بوده که تمامی روستاها دارای شورای اسلامی با ۲۴۵ نفر عضو و ۶۶ روستای این بخش نیز دارای دهیاری است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :