مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر اهمیت آموزش همگانی در رونق و توسعه پایدار گردشگری استان تاکید کرد.

به گزارش تبریزمن، مرتضی آبدار پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اجزاء مهم صنعت گردشگری، نیروی انسانی است و برگزاری دوره‌های آموزشی برای افراد شاغل در این صنعت می تواند نقش موثری در شناخت و درک بهتر از آن به دنبال داشته باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: به همین منظور و در راستای تفاهم نامه همکاری منعقد شده با اداره کل آموزش و پرورش استان برای اولین بار دوره آموزشی همگانی گردشگری ویژه نوجوانان در سطح دبیرستان به همت این اداره کل برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در ادامه افزود: باید پیش از گشودن درهای گردشگری زمینه رشد فرهنگی را در کنار زیرساخت های اساسی فراهم شود تا در جهت نیل به اهداف تبریز ۲۰۱۸ گام های موثر برداشته شود.

وی با اشاره به موضوع فرهنگ سازی و آشناسازی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان و عامه مردم در زمینه گردشگری گفت: افزایش آگاهی و فرهنگ سازی در راستای برنامه های گردشگری از راه آموزش همگانی به دست می آید که اولویت و زیرساخت مهمی در رونق و توسعه گردشگری استان است.

آبدار خاطر نشان کرد: باید از نوجوانان و جوانان بعنوان سرمایه های ارزشمند برای تقویت و توسعه فرهنگ گردشگری در میان خانواده ها و جامعه استفاده و زمینه مشارکت آنان را فراهم کرد و به این نکته توجه داشت که پیش نیاز مشارکت و حضور این قشر در رشد و پویایی گردشگری، مستلزم شکل گیری آگاهی و شناخت عمومی از زوایا و مزیت های این صنعت است.

وی تحقق این امر را منوط به توجه جدی به آموزش همگانی دانست و تصریح کرد: آموزش عمومی ضمن شناساندن مزیت های اقتصادی گردشگری جدا از امتیازهایی فرهنگی و اجتماعی، می تواند جامعه را به سوی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار هدایت کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآور شد: امیدواریم با برگزاری این طرح آموزشی در حوزه گردشگری، نوجوانان و جوانان را هر چه بیشتر با مفاهیم و مبانی گردشگری آشنا کرده، زمینه آماده سازی مردم و جامعه برای تبریز ۲۰۱۸ و نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در استان را فراهم آوریم.

گفتنی است نخستین دوره آموزشی همگانی گردشگری در مدارس شهر تبریز و سپس در مدارس سایر شهرستان ها و روستاهای هدف گردشکری استان برگزار خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :