شهردار تبریز با اشاره به این که تقویت گردشگری داخلی از مهم ترین ضرورت های اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد: این شاخص مهم نیازمند افزایش ارتباط بین شهرهای مختلف و بسترسازی برای افزایش سفرهای داخلی است.

به گزارش تبریزمن، صادق نجفی روز شنبه در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر میبد اظهار کرد: رویکردهای گردشگری باید در وهله نخست به شناخت مردم از تاریخ و فرهنگ کشور معطوف شود.

وی به ضرورت تقویت ارتباطات فرهنگی بین استان های داخل کشور تاکید کرد و افزود: برگزاری چهلم شهدای قیام ۲۹ بهمن ۵۶ تبریز توسط مردم غیور یزد، از زیباترین و ماندگارترین فرازهای انقلاب اسلامی است که از پیوند اعتقادی و ارزشی دو شهر حکایت دارد.

نجفی، پیشینه تاریخی استان یزد و شهر میبد را بستری ارزشمند برای همکاری های گردشگری و فرهنگی خواند و افزود: این جایگاه مهم تاریخی می تواند در پیوند با تمدن هزاران ساله تبریز مطرح شود و زمینه حضور متقابل شهروندان را در دو شهر فراهم کند.

وی گفت: ظرفیت های صنعتی، تجاری و گردشگری شهرهای مختلف دو استان از دیرباز زمینه حضور فعالان اقتصادی و صنعتی طرفین بوده است.

وی با اشاره به برنامه های توسعه محور شهر تبریز گفت: اقدام های گسترده کلان شهر تبریز در حوزه های مختلف عمرانی، اجتماعی و خدماتی می تواند مرجع ارزشمندی برای آبادانی و پیشرفت شهرهای رو به توسعه از جمله میبد باشد.

علی نقیبی زاده، شهردار میبد نیز در این دیدار با معرفی پیشینه و جایگاه این شهر تاریخی گفت: میبد دومین شهر مهم استان یزد است که با برخورداری از تاریخ غنی و ظرفیت های صنعتی و تجاری از جمله سفال و سرامیک، بخش قابل توجهی از رونق اقتصاد استان یزد را بر عهده دارد.

وی با قدردانی از مهمان نوازی مردم آذربایجان شرقی، بر لزوم بهره گیری از تجارب عمرانی کلان شهر تبریز و افزایش همکاری های گردشگری و فرهنگی دو شهر تاکید کرد و انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی را تبریک گفت.

در پایان این دیدار، زیلوی منقش و قدح نفیس از صنایع دستی معروف میبد یزد به شهردار تبریز اهدا شد و صادق نجفی نیز لوح عمارت تاریخی شهرداری تبریز را به شهردار میبد هدیه داد.

شهر تبریز با یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از سوی سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :