معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه ستاد سفرهای نوروزی و تابستانی بهانه ای برای توسعه گردشگری با فراهم کردن آسایش و رفاه مردم است، گفت: ‌توسعه گردشگری موجب رونق بازار و فعال شدن اقتصاد می شود.

به گزارش تبریزمن، محمد صادق پورمهدی کارگروه ستاد اجرایی خدمات سفر افزود: در زمان کنونی در جهان و کشور ما گردشگری در کنار بحث های تولیدی، خدماتی و کشاورزی یکی از منابع درآمدی است.

وی با اشاره به ناامنی های منطقه ادامه داد: خوشبختانه در سایه زحمات نیروهای امنیتی و انتظامی کشور ما از امنیت بسیار بالایی برخودار و این امنیت خود بستری برای توسعه گردشگری در کشور است.

پورمهدی با تاکید براینکه با کمترین هزینه می توان این حوزه را فعال کرد، گفت: گردشگری نه تنها در شهرها بلکه در روستاها نیز باید مورد توجه قرار گرفته و فعال شود.

وی با اشاره به فعال شدن بوم گردی در سایر استان های کشور، افزود: باید از این ظرفیت در استان آذربایجان شرقی نیز استفاده و مکان های طبیعی و دیدنی استان معرفی شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: نوروز و تابستان بهانه ای برای افزایش گردشگر جهت افزایش رونق بازار و در آمد مردم است ومسئولیت ما آماده کردن بسترهای لازم و فراهم کردن امکانات است.

وی افزود: اینکه چرا مسافر کمتری بها ین استان می آید باید مهندسی و ارزیابی شود تا به صورت درست نسبت به احصای آن اقدام شود و همه دستگاه های دولتی موظف اند در کنار بخش خصوصی برای رونق این صنعت اقدام کنند.

پورمهدی با تاکید براینکه هیچ مسافری اجازه اقامت و چادر زدن در پارک ها را ندارد، ادامه داد: اولویت، اقامت مسافران در هتل ها و مسافرخانه هاست و اگر ظرفیت این اماکن سرریز شود باید به سمت مدارس هدایت شوند.

وی اضافه کرد: مردم آذربایجان شرقی مهمان نواز هستند ولی متاسفانه گاهی در رفتارهای فرهنگی بامشکل مواجه هستیم و ضروری است برای این موضوع نیز کار فرهنگی انجام شود.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید بامسافران با خوش رویی برخورد شود، افزود: یک برخورد نامناسب موجب تبلیغ منفی است و باید سعی کنیم همانطور که به عنوان شهر ‘بدون گدا’ مشهور هستیم به عنوان مردمانی اخلاق مدار و مهمان نواز معرفی شویم.

وی اضافه کرد: در نظر سنجی ای که از مسافران نوروزی در خصوص خدمات استانی سوال شده بود بعد از تمیزی شهر از عملکرد پلیس بیشترین رضایتمندی را داشتند.

پورمهدی در خصوص کمبود تابلوهای راهنمایی و رانندگی در سطح جاده ها و تابلو های داخل شهری گفت: ضروری است اداره کل راه وشهرسازی در خصوص تابلوهای جاده ای و شهرداری ها و فرمانداری ها در خصوص افزایش تابلو های شهری اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای کاهش تلفات جاده ای ضروری است بخش حمل و نقل عمومی جاده ای تقویت شود، افزود: باید ‌تمامی سرویس های بهداشتی و نمازخانه های پمپ بنزین ها و رستوران ها برای استفاده عموم باز باشند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: ضرور یاست از ظرفیت دهیاری ها جهت توسعه گردشگری استفاده کرد و در روستاها خانه های شناسنامه دار جهت اقامت مسافر شناسایی و مورد استفاده قرار گیرند.

** کاهش ۱۸ درصدی اقامت گردشگر در استان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه از کاهش ۱۸ درصدی اقامت و ۴۲ درصدی بازدید از اماکن تاریخی موزه‌های استان در نوروز امسال خبر داد و بر لزوم رفع نواقص در این عرصه تاکید کرد.

مرتضی آبدار افزود: سازمان میراث فرهنگی برنامه‌های متنوعی تدوین کرده که بخشی از برنامه‌ها را قبل از ماه مبارک رمضان اجرایی کرده اما عمده برنامه‌ها را بعد از ماه مبارک به مورد اجرا خواهد گذشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :