پس از انتشار خبری مبنی بر احتمال تغییر استاندار آذربایجان شرقی در روزهای گذشته در پایگاه خبری تبریزمن لازم دانستیم پیرامون این خبر توضیحاتی ارائه کنیم.

تبریزمن، سرویس سیاسی: هفته گذاشته خبری با موضوع « احتمال تغییر استاندار آذربایجان شرقی در روزهای آتی/ گزینه های نهایی جایگزینی مشخص شدند »  و با عنوان «شایعه یا واقعیت» در خروجی پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن منتشر شد.

بعد از انتشار این خبر لازم دانستیم تا در این خصوص و سوء تفاهم هایی که بعداز درج این خبر ایجاد شد، توضیحاتی ارائه دهیم:

پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن با انتشار این خبر سعی در تنویر افکار عمومی و پاسخ دادن به مطالبات مخاطبان و همچنین توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص نقش اجتماعی و سیاسی رسانه ها در روشنگری را داشت.

پایگاه خبری تبریزمن در طول فعالیت یک ساله خود همواره و در زمان های مختلف تلاش کرده تا نقش رسانه ای و مطالبه جویانه خود را همراه با سرلوحه قراردادن صداقت و اخلاق رسانه ای در سطح استان و کلانشهر تبریز نشان داده  و به نیازهای مخاطبان پاسخ دهد.

همانطوری که در عنوان خبر «احتمال تغییر استاندار آذربایجان شرقی» نیز آمده بود این مطلب به صورت “واقعیت و یا شایعه” تنظیم شده و بر روی خروجی سایت قرار گرفته است و در محتوای خبر هم به خوبی مشخص است که لزوما این خبر بر اساس شنیده ها تنظیم شده است و بدون شک هم نگاه مخاطبان همین گونه بوده است.

خبر استاندار

لازم به توضیح است که خبرنگاران تبریزمن بعد از انتشار این خبر، دهها بار با روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی تماس گرفتند ولی جوابی در خصوص صحت و سقم این شنیده ها داده نشد تا اینکه مسئول روابط عمومی استانداری بعد از چندین بار تماس های تلفنی عصر آنروز در گفتگویی عنوان مینماید که “این موضوع را نه تکذیب می کند و نه تایید و درصورت نیاز تکذیبیه کتبی از سوی استانداری به دفتر این پایگاه خبری ارسال خواهد شد” (فایل صوتی این مصاحبه در آرشیو تحریریه تبریزمن موجود است)

همین سخنان مسئول روابط عمومی و اظهارات ایشان باعث شد تا مدیریت پایگاه خبری تصمیمی مبنی بر از دسترس خارج نمودن یا انتشارخبر تکذیب موضوع مذکور را انجام نداده و خبر نیز چند روزی در خروجی سایت باقی بماند، وگرنه همانطوری که در این خبر هم به آن اشاره شده، تبریزمن اعلام آمادگی کرده بود که آماده انعکاس پاسخ مدیران ارشد استان در این مورد بود تا مردم بتوانند از صحت و سقم اخبار و شایعات منتشر شده اخیر مطلع شوند.

گفتنی است که طی بررسی هایی که در روزهای گذشته داشتیم متوجه عدم صحت این خبر شدیم و برخود لازم دانستیم تا سریعا خبر فوق را از دسترس خارج نموده و خبر جدیدی در توضیح این موضوع منتشر کنیم.

با همه این اوصاف و ناهماهنگی هایی که روابط عمومی استانداری هم نقش تعیین کننده ای در آن داشت و نیز مشکلات و سوء تفاهم های بعدی را بوجود آورد، مدیریت و تحریریه پایگاه خبری تحلیلی تبریزمن بر خود وظیفه می داند که از استاندار ولایی و پرتلاش آذربایجان شرقی جناب آقای دکتر جبارزاده، شهردار خدوم و ارزشی تبریز جناب آقای دکتر نجفی و سایر مدیران و مسئولان استانی و شهری عذرخواهی نموده و تمام تلاش خود را در جهت اطلاع رسانی صحیح در حوزه هایمتلف خبری انجام دهد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :