مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، با اشاره به تصاویر منعکس شده در شبکه های اجتماعی با عنوان “تخریب شهر زیر زمینی در تبریز” گفت: این عکس ها مربوط به محوطه مقبره الشعرا و بخش زیر زمین ها و سرداب های مقبره خانواده قائم فراهانی وزیر و عزیز خان فکری سردار ایران در دوره قاجار می باشد که در دهه های گذشته تخریب و یا تصرف شده بود ولی این اداره کل بر مبنای رسالت خود اقدام به مرمت این بناها کرده است.

به گزارش تبریزمن، فرزین حق پرست در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: روند کار پروژه مرمتی مقبره الشعرا تبریز پس از اتمام کارهای ساختمانی توسعه محوطه از سر گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به نظارت مستمر بر روند اجرای پروژه توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در سال‌های اخیر حداکثر تلاش و حساسیت برای ممانعت از تخریب و خدشه به بافت تاریخی بکار گرفته شده است.

 وی از نظارت مستمر و جدیت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر اجرای پروژه های مرمتی و بازسازی ها در محوطه بناها و بافت تاریخی شهر تبریزبه منظور دفاع از حریم این بناها و مستندات تاریخی شهر خبر داد.

حق پرست تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اقدامات مرمتی و استحکامی و حفاظتی اولیه از قبل انجام داده است و در سال جاری شهرداری منطقه ۱۰ با نظارت کارشناسان این اداره کل به بازسازی محوطه این مجموعه تاریخی پرداخته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری آذربایجان شرقی با ابراز تاسف از شایعه سازی های صورت گرفته آن را نه کمک برای شهربلکه موجب تشویش اذهان عمومی دانست.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :