سخنگوی وزارت خارجه توضیحاتی در مورد ملیت عامل حادثه مونیخ ارائه کرد.

به گزارش تبریزمن، بهرام قاسمی در واکنش به اعلام شدن هویت ایرانی-آلمانی عامل حادثه مونیخ از سوی برخی منابع خبری و سوءاستفاده بعضی از رسانه ها از این مسئله اظهار داشت: فرد آلمانی و متولد مونیخ بوده و برخی رسانه ها از دورگه بودن شخص تیرانداز و مشکلات روانی وی خبر داده بودند که ما هنوز اطلاع دقیقی در این خصوص نداریم و به نمایندگی های خود در آلمان و کنسول گری خود در برلین دستور دادیم تا این موضوع را پیگیری کنند و اطلاعات خود را برای ما ارسال کنند که هنوز من این اطلاعات را دریافت نکردم.

قاسمی ادامه داد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر محکومیت خشونت ، تروریسم و کشتار مردم بی‌گناه بوده است و برای ما قابل پذیرش نیست که توسط چه گروه و یا فرد و افرادی این اتفاقات رخ میدهد.

وی افزود: بر اساس همین اصول از ساعات اولیه ای که خبر حادثه مونیخ منتشر شد، این فاجعه را محکوم کردیم و ما به عنوان یکی از قربانیان ترور قابل درک و تحمل نیست که سکوت کنیم و مواضع خود را به روشنی اعلام کردیم.

قاسمی همچنین در مورد پرداختن رسانه ها به خصوص رسانه‌های منطقه به موضوع ادعایی ایرانی بودن شخص تیرانداز حادثه مونیخ و نپرداختن به اصل این ماجرا تصریح کرد: این یک جنگ روانی است که توسط رسانه های برخی کشورهای خاص که ما به آنها پدران واقعی القاعده، داعش و طالبان می گوئیم، صورت میگیرد و آنها میخواهند برای کمرنگ کردن پرونده سیاه خود به چنین اتهامات و سخنان بی اساسی تکیه کنند که البته هیچ کس این اتهامات را باور نخواهد کرد و وضعیت جامعه ایرانی در همه دنیا کاملا مشخص و روشن است و ایرانی ها جز بهترین اقشار در جوامع خارجی هستند.

سخنگوی وزارت امورخارجه در پایان ضمن محکومیت حادثه بمب گذاری چندساعت قبل افغانستان تصریح کرد: ما به شدت این حادثه را محکوم میکنیم و کشتن انسانهای بیگناه تحت هر بهانه ای محکوم است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :