حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدام شرکت مصری در خصوص متوقف کردن پخش شبکه المنار، آن را تلاش در راستای خاموش کردن صدای مقاومت و حقیقت دانست.

به گزارش تبریزمن به نقل از العهد، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اقدام شرکت ماهواره ای مصری «نایل ست» در خصوص متوقف کردن پخش شبکه المنار را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش در بیانیه حزب الله تصریح شده است: این اقدام نقض آشکار آزادی بیان و تلاش در راستای خاموش کردن صدای مقاومت و حقیقت است.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: حزب الله به هیچ وجه انتظار چنین اقدامی را از سوی مصر در این برهه زمانی نداشت و این اقدام نشان دهنده هماهنگی کامل با حمله ای است که برخی از سازمان های عربی علیه مقاومت آغاز کرده اند.

در ادامه این بیانیه تاکید شده که رسانه های مورد حمایت مقاومت دارای شایستگی هایی هستند که بقای آن ها را به صورت دائم تضمین می کند.

در بخش دیگری از این بیانیه از مقامات مسئول در شرکت مصری خواسته شده که این تصمیم را به صورت فوری لغو کنند و همچنین از مقامات مصری نیز درخواست شده که برای لغو این تصمیم فشار وارد کنند.

شرکت «نایل ست» مدعی است علت این تصمیم نقض قرارداد امضا شده بین طرفین از سوی شبکه المنار و پخش برنامه هایی است که موحب اختلافات فرقه ای می شود. تصمیم نایل ست علیه رسانه های وابسته به مقاومت لبنان در آستانه سفر سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی به مصر انجام می گیرد که قرار است بزودی طی سفری پنج روزه وارد این کشور شود.

این در حالی است که امروز «رمزی جریج» وزیر اطلاع رسانی لبنان در سخنانی در همین زمینه تاکید کرد که شبکه المنار بر اساس مولفه های لبنان، روند اختلاف افکنی را در پیش نگرفته است.

پیش از این شرکت سعودی «عرب‌ ست» نیز پخش شبکه المنار را از این ماهواره متوقف کرده بود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :