معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بر اجرای ماده ۱۵ قانون رسیدگی به تخلف های رانندگی تاکید کرد و گفت: بر این اساس توقف کمتر از نیم ساعت خودرو درکنار خیابان های داخل شهر رایگان است.

به گزارش تبریزمن، محمد صادق پورمهدی در نشست شورای ترافیک استان اهتمام شهرداری تبریز برای مکانیزه کردن کنترل تمام جای پارک های حاشیه خیابان های شهر از طریق نصب پارکومتر را ضروری دانست و گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی هم می بایست همکاری بیشتری با شهرداری داشته و در خصوص تخلف های پارک خودرو اعمال قانون کند.

وی بر ضرورت آموزش پارکبان ها به منظور برخورد مناسب و ارتقای فرهنگ رفتاری تاکید کرد و گفت: گاهی مواقع رویکردهای تشویقی بیشتر از برخوردهای تنبیهی در رعایت قانون موثراست.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز هم دراین نشست با بیان اینکه رایگان شدن هزینه توقف کمتر از نیم ساعت زمینه تخلف و تقلب از دستگاه های پارکومتر را فراهم می کند، گفت: در حال حاضر هم تنها ۳۰ درصد هزینه پارک خودرو از طریق دستگاه های الکترونیک پرداخت می شود.

وحیدی کیا با اعلام اینکه پنج هزار جای پارک خودرو در شهر تبریز توسط سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مدیریت می شود، گفت: دوهزار و ۴۰۰ جای پارک به صورت مکانیزه کنترل می شود.

اسدی معاون فرماندار تبریز هم خاطرنشان کرد: هدف قانون گذار از رایگان بودن توقف کمتر از نیم ساعت خودروها درکنار خیابان ها، فرهنگ سازی برای کم شدن زمان توقف خودروهاست.

دراین نشست درخواست شهرداری تسوج در خصوص اصلاح طرح هادی این شهر مطرح و همچنین آخرین وضعیت طرح تبادل میدان آذربایجان شهر تبریز تشریح شد.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :