مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی گفت: ۵۳ فقره تجهیزات پزشکی فاقد علامت استاندارد در اجرای طرح طاها از سوی بازرسان این اداره کل توقیف شد.

به گزارش تبریزمن، ساسان فرشی حق رو افزود: این تجهیزات شامل دستگاه بخور سرد و گرم بوده که طی هفته اخیر از ۵ مرکز عرضه تجهیزات پزشکی این شهر جمع آوری شده است.

وی یادآور شد: طرح طاها ( طرح اجرای هماهنگ استاندارد) با هدف انجام هماهنگ وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد ایران به منظور شناسایی و استاندارد سازی واحدهای تولیدی مشمول مقررات استانداردهای اجباری، ارتقای سطح کیفی فرآورده ها در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتماد سازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از تولید و عرضه کالای با کیفیت پایین اجرا می شود.

مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی اظهار کرد: در اجرای این طرح نه تنها کالاهای مشمول انجام استاندارد اجباری بلکه سایر کالاها نیز از سوی بازرسان این اداره کل مورد بازرسی قرار می گیرد.

فرشی، با بیان اینکه در اجرای این طرح کالاها از سوی کارشناسان این اداره کل مورد آزمایش قرار می گیرد، ادامه داد: کالاها در صورت مطابقت نداشتن با شاخص های استاندارد از بازار جمع آوری و نتایج این آزمایش ها برای اقدام های مشابه به کل استان ها اعلام می شود.

وی گفت: در اجرای این طرح صاحبان مغازه ها با کالاهای مشمول استاندارد اجباری آشنا می شوند تا از خرید و فروش آن ها خودداری کنند.

فرشی حق رو با اشاره به شروع فصل سرما و تاکید بر اهمیت ایمنی کالاها به ویژه وسایل الکترونیکی و دستگاه های بخور از شهروندان خواست در هنگام خرید کالاها از وجود علامت استاندارد بر روی آن ها اطمینان حاصل کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :