این خودرو بسیار سبک‌تر از مدل های قبلی هم طراز خانواده‌اش بوده و یکی از قدرتمندترین ونتیج‌های تولید شده روی ساختار V8 به شمار می‌آید.

به گزارش تبریزمن، این روزها آستون مارتین به ساخت خودروهای مسابقه‌ای و اسپورت‌تر رو آورده است. اکنون این شرکت آماده است تا ۱۵۰ دستگاه از یکی از بهترین خودروهای سری ونتیج خود را با عنوان GT8 با ویژگی‌هایی چون وزن کمتر و آئرودینامیک بسیار عالی وحجم بالای فیبرکربن به مشتریان تحویل دهد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران این خودرو بسیار سبک‌تر از مدل های قبلی هم طراز خانواده‌اش بوده و یکی از قدرتمندترین ونتیج‌های تولید شده روی ساختار V8 به شمار می‌آید. ایده ساخت این خودرو از نمونه موفق خودروی مسابقه‌ای GTE ونتیج V8 استون مارتین گرفته شده است.

استون مارتین، شرکت خودروسازی بریتانیایی است، که در زمینه طراحی و ساخت خودروهای اسپورت فعالیت می‌کند.

استون مارتین ونتیج GT8

در این خودرو به شکل گسترده‌ای از فیبر کربن استفاده شده تا از افزایش بی‌رویه وزن درآن جلوگیری شود، همین ترفند باعث کاهش ۱۰۰ کیلوگرمی وزن خودرو در برابر مدل‌های قدیمی‌تر می‌شود. این مدل استون مارتین همچنین به یک موتور ۴٫۷ لیتری V8 و یک بسته ویژه آیرودینامیکی مجهز است که باعث حرکت آن می‌شود. قدرت تولیدی در GT8 همانند نیروی تولیدی در پورشه ۹۱۱ است. در این خودرو همچنین یک اگزوز تتانیومی در زیر خودرو دیده می شود.

آیا زیر این بال‌ها یک ونتیج واقعی دیده می‌شود؟

برش‌های کمانی و قوس‌دار چرخ‌های جلو، ظریف و هنرمندانه طراحی شده‌اند و به زیبایی بیشتر یک خودرو مسابقه‌ای افزوده‌اند. لبه‌های بیرون زده جانبی و اسپویلرهای رنگی از یکپارچگی کربن کاسته و خودرو را جذاب‌تر نشان می‌دهند. بال‌های عقب با ستون‌های ظریف زیر آن و چرخ‌های منیزیمی به صورت اختیاری و با درخواست مشتریان روی خودرو نصب خواهند شد. کارهای انجام شده روی بدنه، تریم و رنگ همه به صورت ویژه طراحی شده و به همین دلیل مدل ونتیج GT8 استون مارتین حدود ۱۶۵ هزار پوند می‌ارزد. از طرفی قرار است تنها ۱۵۰ نسخه از این خودرو در سراسر جهان ساخته و طراحی شود.

صرفه‌جویی ۱۰۰ کیلوگرمی وزن از کجا می‌آید؟

استون مارتین ونتیج GT8

کربن. حجم زیادی از کربن دوست داشتنی اولین عامل کاهش وزن در این خودرو است. نه تنها ضمیمه‌های آیرودینامیکی GT8 از آن ساخته شده، بلکه سپرهای جلو عقب نیز از این جنس تشکیل شده‌اند. یک پنل سقف کربنی نیز در این خودرو به صورت اختیاری وجود دارد.

دستگیره دره و بسیاری از درپوش ها نیز از کربن ساخته شده‌اند. در فضای درونی خودرو نیز قاب صندلی‌های اسپورت از ترکیب فیبرهای کربی ساخته شده که خیلی راحت‌تر از لایه‌های نازک همیشگی هستند.

ترکیب تسمه‌های چرمی و فیبرهای کربنی در آستر و روکاری درها به چشم می‌خورد. استفاده از یک باتری لیتینیومی در کنار صفحه‌های پلی کربنات پنجره‌های پشتی نیز در حفظ و کاهش وزن این خودرو موثراند.

شاید این خودرو می‌توانست سبک‌تر نیز ساخته شود اما تصمیم استون مارتین در خصوص حفظ سامانه‌های صوتی، گسترش و تقویت سامانه تهویه هوا و سامانه ناوبری متصل از کاهش بیشتر وزن این خودرو ممانعت کرد. نتیجه تمامی این تصمیمات و ساختارها یک ونتیجGT8 یک هزار و ۵۱۰ کیلوگرمی است که ۶۵ کیلوگرم از پورشه ۹۱۱R سنگین‌تر است.

آنچه که در استون مارتین ونتیج GT8 نمی‌بینید

پیشرانه ۴٫۷ لیتری V8 قدیمی ونتیج GT8 ( که به زودی جایش را به یک موتور V8 دوقلوی توربو ۴ لیتری از کارخانه مرسدس می‌دهد) با گردش ۷۳۰۰ دور در دقیقه حدود ۴۴۰ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن به ۴۸۹ نیوتن متر می‌رسد. البته این حجم با استانداردهای سوپرخودروهای مدرن همخوانی ندارد، اما در ۴٫۴ ثانیه به شتاب بین صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد و با بیشینه سرعت ۳۰۵ کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه می‌دهد. چرخ‌های ۱۹ اینچی نیز در زیر بدنه این خودرو در کنار دامپرها به حرکت نرم‌تر و عملکرد قوی‌تر خودرو کمک می‌کنند.

گیربکس خودکار یا دستی

استون مارتین ونتیج GT8

نصب هر دو در ونتیج GT8 امکان‌پذیر است، اما مدل دستی همیشگی‌تر است. به صورت معمول یک گیربکس ۶ سرعته برای این خودرو مناسب است که برای آن طراحی شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :