به گزارش تبریزمن، رحیم شهریاری خواننده سرشناس کشور، در اکثر کنسرت های خود از تراکتورسازی اسم می برد. وی خود را یکی از هواداران دو آتیشه این تیم دانسته و عکس هایی از وی با شال سرخ تراکتور در فضای مجازی دیده می شود.

خواننده‌ای که از تبریز تا مونترال کانادا شال تراکتور را به همراه خود حمل می‌کند و از عشق اش به این تیم می‌گوید.او برخلاف برخی چهره‌های سرشناس علاقه‌اش به یک تیم فوتبال را پنهان نمی‌کند و تراکتور را نه تنها یک تیم بلکه یک عشق برای خود می‌خواند.

تازه ترین گفتگوی رحیم شهریاری با روزنامه نود را در ادامه می خوانید.

نتایج تراکتور در فصل جدید را دنبال می کنید ؟
بله صد در صد. اگر هم به طور زنده موفق به دیدن بازی‌ها نشوم بعدا خلاصه بازی ها را می بینم.

چرا تراکتور امسال نتیجه نمی گیرد ؟
مشخص است. چون بازیکن کلیدی و ستاره زیادی ندارد.

تونی که امسال تیم خوبی جمع کرده ؟
نه اینطور نیست. ستاره‌ها را شما نام ببرید ! مثل ادینهو نداریم. تمام کننده خوبی نداریم.

حالا به نظر شما تراکتور به روزهای خوبش باز می‌گردد ؟
حتما بهتر می‌شود. تیم‌های تبریزی هم مانند گروه موسیقی ما همانند ژیان عمل می‌کنند. ابتدای کار خوب عمل نمی‌کنند اما وقتی به سرپایینی بیفتند و داغ شوند دیگر کار تمام است !

Rahim-Shahriari

پس به نظر شما تونی می تواند به داد تراکتور برسد؟
حتما اینطور است. او مربی کارکشته و خوبی است. کارش را بلد است. تیم‌های خوب دنیا هم مانند تراکتور وقتی بازیکن زیادی از دست می‌دهند و یک تعداد نفرات جدید به تیم اضافه می‌کنند دچار مشکلات زیادی در نتیجه گیری می‌شوند و باید فرصت داد تا به هماهنگی و انسجام برسند.

حالا چرا هواداران مثل سال های قبل از بازی‌های تراکتور استقبال نمی کنند ؟
به هر حال تبریزی‌ها در فصل قبل و به ویژه روز آخر ناملایمتی زیادی دیدند و دل‌آزرده شده‌اند. تیم تراکتور هم به هوادارانش بستگی دارد. انشااله تیم نتایج بهتری بگیرد و تماشاگران هم از بازی‌ها لذت ببرند.

پس باید به تونی فرصت بیشتری داد ؟
حتما، گفتم که او ثابت کرده کارش را بلد است.

اما بعضی‌ها در تبریز می‌گویند تونی پیر شده؟
نه بابا ! اگر اینطور است پس کی‌روش هم سن زیادی دارد. شیر در پیری هم همان شیر است. دود از کنده بلند می شود. من منکر مربی جوان نیستم اما تونی می‌تواند تراکتور را از این وضع خارج کند. همانطور که سال گذشته نیز اعتقاد داشتم رفتن خطیبی در آن برهه زمانی از تیم به صلاح نیست و باید به او فرصت داد. تیم خوب پیش رفته بود و اگر هم چند هفته نتیجه نمی‌گرفت به هر حال درست می شد. باید کمی حوصله کرد.

از عشق ات به تراکتور بگو، شما برخلاف خیلی‌ها آن را مخفی نکرده ای .
راستش من از هواداران قدیمی تراکتور هستم. از زمانی که هدایت شهریاری در تراکتور بازی می‌کرد و کاپیتان این تیم بود نتایج تراکتور را دنبال می‌کردم. هدایت پسر عموی من است. از آن زمان به این تیم علاقه داشتم. هم چنین زادگاه من منطقه‌ای نزدیک کارخانه تراکتور سازی است و می‌توان گفت از کودکی به نحوی با این تیم در ارتباط بوده‌ام. البته این را بگویم من پرسپولیسی بودم اما بعد از اینکه در تهران با باقری و دایی آن طور رفتار کردند و قدرشان را ندانستند طرفداری از پرسپولیس را قطع کردم و کاملا تراکتوری شدم. بعد از آن هم نه تنها در تبریز و تهران و ایران بلکه در تمام دنیا هم پرچم تراکتور را در کنسرت‌ها به تماشاچی‌ها نشان داده‌ام. به هر حال تراکتور عشق ما تبریزی‌هاست. این را بگویم من الان دیگر هر تیم شهرستانی را که بتواند نتیجه بگیرد و بهتر از تیم های تهرانی امتیاز بیاورد دوست دارم و لذت می‌برم.. چون از یک مدتی به بعد بازیکنان تهرانی دیگر پر رو شده بودند و اصلا دوست نداشتم آن‌ها موفق شوند. عشقم به تراکتور را هم هیچ گاه مخفی نمی‌کنم. در تلویزیون، صفحه‌های اجتماعی و وسط کنسرت‌هایم از تراکتور و هواداری این تیم گفته ام و نوشته ام.

ازسوی مسئولان و باشگاه تراکتور برای ساختن آهنگ باشگاه پیشنهادی نداشتی ؟
چرا اتفاقا پیشنهادهایی داشتم. مردم هم همه می‌خواستند تا آهنگی برای باشگاه بخوانم. برای همین با روابط عمومی جلسه گذاشتم. لطف کردند و یک دست لباس اورجینال باشگاه با شماره ۱۴ هم به من دادند.

شماره آندرانیک را ؟
نمی‌دانم شماره ۱۴ برای چه کسی بود!

 خب ..
پیراهن را به من دادند و گفتند باشگاه تراکتور این روزها شرایط مالی مساعدی ندارد. شما خودتان یک اسپانسر برای آهنگ پیدا کنید و ما هم در باشگاه پیگیر آن خواهیم بود تا اگر شد اسپانسری برای آهنگ بیابیم! راستش من هم رویم نشد این کار را بکنم. البته من برای بیماران سرطانی و اینطور مشکلات با دوستانم تماس می‌گیرم و کارهایی برای این عزیزان انجام می‌دهیم اما باشگاهی دولتی به عظمت تراکتور وقتی از کسی می‌خواهد که اسپانسر آهنگی را پیدا کند حداقل باید مجوز آهنگ را به فرد بدهد. خدا را چه دیدی ؟ شاید از آهنگ خوششان نمی‌آمد و از من به هر دلیلی شکایت می‌کردند.

 خودتان تا به حال آهنگی نخوانده‌اید ؟
فقط آهنگش را ساختم. نام نمی‌برم برای یکی از خواننده‌های مطرح پاپ کشور آهنگ را پخش کردم و گفت که در حد استانداردهای بالای اروپاست.

4b0c8688-b19d-4685-b35f-92a2b37352c6

 شعری از آن را برای ما می‌خوانید ؟
آهنگش را ساختیم اما شعرش را هنوز ننوشته‌ایم. البته آسان است و کاری ندارد! حتما داخل شعر از خود تیم، سرداران ملی و نهضت مشروطه و حماسه آذربایجان و ملت آذربایجان و کلمه یاشاسین آذربایجان خواهیم گفت.

خاطره ای در این چند سال داری ؟
سال گذشته روز آخر لیگ، همان بازی معروف و جنجالی مقابل نفت، من هم همزمان اجرایی در یک شهرستان دیگر داشتم. مردم بیرون سالن چند دقیقه‌ای تشویق می‌کردند تا بیایم روی سن. منتظر بودند اما من داشتم دقایق پایانی بازی تراکتور را پیگیری می کردم. ۷ یا ۸ دقیقه ای مانده بود خبر را که شنیدم تراکتور قهرمان شده است از خوشحالی اشک می‌ریختم و با سرعت پریدم روی استیج. وسط‌های کنسرت بود که متوجه شدم تراکتور قهرمان نشده.

رحیم شهریاری

واکنشی هم نشان دادید ؟
نه. گفتم شاید خبر درست نباشد و رسمی نیست و حرفی نزدم. تا اینکه شب رفتم هتل و خبرها را خواندم و سایت‌ها را دیدم که متوجه شدم تراکتور قهرمان نشده است. حالا دیگر گذشته است. قهرمانی یا دومی تفاوت ندارد واقعا. اینکه تراکتور توانسته این همه طرفدار برای خود دست و پا کند شکوهمند است.

تراکتور تونی را بیشتر دوست داری یا تراکتور خطیبی را ؟
تراکتور فراز کمالوند را ! چون او آمد تراکتور را در لیگ مطرح کرد. تیم او بود که توانست نتایج خوبی بگیرد. آن زمان روی سکوها یک جای خالی نمی‌دیدیم. بالاخره آدم باید واقعیت را بگوید از زمان او بود که عصر جدید تراکتور و موفقیت‌هایش آغاز شد. با اینکه بین من و تونی دوستی ایجاد شده اما آن تیم یک چیز دیگری بود.

چطور با تونی دوست شدید ؟
یک بار من و تونی در یک پرواز بودیم. چون برای ما هم صندلی‌های VIP در نظر می‌گیرند من هم در هواپیما نزدیک تونی بودم. داخل تلفنم عکس های تمام مربیان این چند وقت وجود دارد. عکس‌های کمالوند، قلعه‌نوعی و خطیبی را به او نشان دادم. چند عکس از خودش به او نشان دادم و گفتم که من خواننده تبریزی هستم و مردم تبریز من را دوست دارند. خیلی خوشحال شده بود و با تعجب من را نگاه می‌کرد. یک نگاهش به گوشی بود و یک لحظه هم من را نگاه می‌کرد. تعجب کرده بود. از او خواستم که یک عکس سلفی با هم بیندازیم و او قبول کرد. در آخر هم به او یادآوری کردم این تیم به آسانی به اینجا نرسیده و هر گلی زدی به سر خودت زدی. تونی هم خیلی خوشحال بود. از یک ساعت پرواز تبریز تا تهران حداقل۴۰ دقیقه با هم گپ زدیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :