به گزارش تبریزمن، دو تیم پیکان و تراکتورسازی تبریز از سری رقابت های هفته بیست و هفتم مسابقات لیگ برتر از ساعت ۱۷:۰۰ روز یکشنبه (ششم فروردین) در زمین قدس (شهرک قدس) قلعه حسن خان به مصاف هم خواهند رفت. این دیدار با توجه به شرایط دو تیم در جدول رده بندی، از حساسیت بالای برای هر دو آن ها و رقیبانشان برخوردار خواهد بود.

شاگردان تونی الیویرا در تیم تراکتورسازی که هم اکنون تنها یک هدف یعنی قهرمانی در رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور را دارند، باید در چهار بازی باقی مانده خود تا پایان رقابت ها بدون اشتباه ظاهر شده و در پی کسب حداکثر امتیازات ممکن باشند. سرخپوشان تبریزی که در آخرین بازی برگزار شده خودشان مقابل نسف قارشی ازبکستان و در مقابل دیدگان هواداران خود بازی را با نتیجه دو بر یک واگذار کرده و برای چندمین بار با رقابت های لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی کردند، هم اکنون تمام تمرکز خود را بر روی بازی های لیگ گذاشته و در تلاشند تا جای ممکن جایگاه خود در صدر جدول رقابت ها را حفظ کنند.

از چهار بازی باقی مانده تراکتورسازی، دو بازی خارج از خانه مقابل تیم های پیکان و استقلال و دو بازی نیز در خانه برابر تیم های گسترش فولاد و نفت تهران خواهد بود.

8183_Tractor-Vs-Saipa-Match-940127 (2)

در این میان پیکان با سرمربیگری صمد مرفاوی که از ۵ بازی آخر خود تنها ۴ امتیاز کسب کرده اند، جایگاه خطرناکی در جدول داشته و با تنها بیست و پنج امتیاز از بیست و شش بازی در رده چهاردهم جدول شانزده تیمی رقابت های لیگ برتر قرار داشته و خطر سقوط را به شدت حس می کند، همین عامل باعث دو چندان شدن جذابیت بازی دو تیم پیکان و تراکتورسازی خواهد شد.

تیم تبریزی برای حفظ فاصله امتیازی خود با تیم های فولاد، نفت تهران و سپاهان محکوم به کسب سه امتیاز است، در سمت مقابل پیکان نیز برای فرار از منطقه سقوط چاره ای جز برد ندارد.

تونی الیویرای پرتغالی از زمان حضور خود در تیم تراکتورسازی از کمبود و یا نامتناسب بودن بازیکنان تیم در پست های مختلف گلایه کرده است. تقریبا در اکثر کنفرانس های خبری قبل و بعد از بازی های خود به این مورد اشاره کرده و گفته است ابزار لازم و کافی برای موفقیت را در اختیار ندارد.

با این حال در صورتی که عملکرد تراکتورسازی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و رقابت با تیم های متمول و با امکانات عرب را نادیده بگیریم، نتایج کسب شده در رقابت های لیگ برتر را می توان خوب ارزیابی کرده و در صورت ادامه همین روند و کسب پیروزی در برابر پیکان و گسترش فولاد و نیز گرفتن امتیاز از تیم های استقلال و نفت، می توان شانس بالایی برای قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر متصور شد.

دو تیم تراکتورسازی و پیکان تا به حال در رقابت های لیگ برتر ۷ بار به مصاف هم رفته اند که سهم تراکتور ۴ برد و سهم پیکان دو برد بوده است. یک بازی دو تیم نیز با نتیجه تساوی خاتمه یافته تا روی کاغد، با توجه به تاریخچه بازی های دو تیم و نیز شرایط فعلی، شانس تراکتور برای برتری بیشتر باشد.

2301_Sepahan-Vs-Tractor-A-94.01-23.18

لوسیانو ادینهو با ۱۷ گل بهترین و خطرناک ترین گلزن تیم تراکتورسازی و لیگ ایران می باشد. محسن دلیر و سامان نریمان جهان نیز که در بازی های اخیر هم شایستگی های خود را نشان داده اند، می توانند از امید های هواداران تراکتور برای گلزنی باشند. در سمت مقابل اما سعید دقیقی، بازیکن سابق تراکتورسازی، با ۴ گل بهترین عملکرد را در بین بازیکنان پیکان دارد.

دیگر نکته جالب آماری، به زمان اوج گلزنی بازیکنان تراکتورسازی برمی گردد. به طوری که شاگردان تونی در ۱۵ دقیقه پایانی بازی های خود، ۲۰ گل به ثمر رسانده و از این لحاظ یکی از خطرناک ترین تیم های ایران در این دقایق می باشد.

تراکتورسازی هم اکنون با ۵۰ امتیاز و یک بازی کمتر، هم امتیاز با تیم سپاهان اما در جایگاه اول جدول رده بندی قرار دارد. این تیم در صورت کسب سه امتیاز حساس و خارج از خانه بازی با پیکان شرایط خود را برای قهرمانی بسیار بهتر خواهد کرد و دیگر تیم ها کار سختی برای رسیدن به تیم تبریزی در ادامه کار خواهند داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :