همزمان با نزدیک شدن به روزهای نهایی انتخابات مجلس، کاندیداهای احتمالی ای که نگران مقایسه عملکرد گذشته خود در حوزه شهری با مدیران فعلی هستند برای سرپوش گذاشتن بر کم کاری ها و عدم محبوبیت خود، بدنبال تخریب مدیران موفق شهری هستند که این روزها در راه آبادانی و پیشرفت قرار دارد.مصاحبه های اخیر شهردار سابق تبریز و تاخت و تاز به شعور مردم رای دهنده در انتخابات شورای شهر و نیز زیر سوال بردن عملکرد شهردار این شهر بیشتر از آنکه شبیه به فعالیت انتخاباتی باشد نزدیک به یک خودزنی تمام عیار سیاسی و اجتماعی می باشد که قطعا نتایج آن در آرای مردم فهیم تبریز به چشم خواهد آمد.

سرویس سیاسی و اجتماعی تبریزمن: در سال های اخیر شورای شهر تبریز از موفق ترین نمونه های یک پارلمان شهری کارآمد بوده و نتیجه آن وجود ثبات مدیریتی در شهرداری و استفاده موثر از منابع و امکانات موجود برای اجرای پروژه ها شهری و عمرانی قابل توجهی بوده است که چهره شهر تبریز را متحول نموده است.

باید اذعان کرد که ایجاد این روحیه در شورای شهر مرهون تلاش های هیئت رئیسه شورا و شخص آقای دکتر دبیری بوده است که روح دموکراسی و نقد و بررسی آزادانه در کنار نظارت کارآمد و موثر بر مدیران شهری را در آن دمیده است . امری که از چشم مردم تزبین و آگاه تبریز مخفی نمانده و اعتماد مردم را به شورای شهر تبریز و شخص دبیری را دوچندان کرده و روز به روز بر محبوبیت شورا در بین مردم و مسئولان افزوده است .

اگر امروز شورای شهر تبریز به امیدی برای نیازمندان ،سازمانهای خیریه و حتی دستگاههای دولتی برای حل مشکلات مالی تبدیل شده و همه روزه دهها مراجعه و درخواست کمک و همکاری به شورا ارجاع می شود همه ناشی از اعتمادی است که مردم شهر به این تشکل مردمی دارند و به طور قطع نقش دکتر دبیری، دکتر نجفی و سایر اعضای شورای شهر در ایجاد این تصویر از شورا و شهرداری بسیار مهم و حیاتی بوده است.

حال متاسفانه شاهد هستیم مدیری که در سایه حمایت های این شورا و شخص ریاست شورا علیرغم کارنامه نه چندان درخشانش چندین سال سکان مدیریت کلان شهر تبریز را در اختیار داشته است ،اعتماد مردم به دبیری را که در رای بیش از ۱۱۰ هزار نفری مردم به وی تجلی یافت ،به چالش کشیده و زیر سوال می برد .

این امر نه تنها بی احترامی به رای مردم آگاه و با شعور تبریز است بلکه نوعی زیر سوال بردن سیستم انتخاباتی کشور است که در طی ۳۵ سال گذشته همواره نقطه اتکا و غرور نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است و تجلی واقعی فرمایش امام راحل مبنی بر «میزان بودن رای ملت» بوده است .

جناب آقای مهندس نوین مطمئن باشید اگر امروز نیز انتخاباتی برگزار شود و افرادی چون دکتر دبیری بدون هیچگونه تبلیغاتی کاندیدا شوند ،باز آرای آنها از ۱۵۰ هزار رای نیز فراتر خواهد رفت چرا که مردم خدمتگزاران واقعی خود را تشخیص می دهند و خدمات آنها را ارج می نهند .

حال سوال این است که رای جنابعالی در انتخابات آتی مجلس چقدر خواهد بود؟

آیا واقعا نصف آن ۱۱۰ هزار رای به حساب شما به صندوق ها ریخته خواهد شد؟

مسئله ای که شما باید برای آن نگران باشید ،همین موضوع است. مردم قضاوت می کنند و نتیجه این قضاوت در آرای شان نمایان می شود.

انشاالله که شما را خوب قضاوت کنند ولی نگران باشید ،چون وضعیت محبوبیت و مقبولیت شما و نیز تصویر مردم از عملکرد شما در دوران مدیریت تان قطعا چندان رضایت بخش نیست؛ بخصوص وقتی که اقدامات شما را با دکتر نجفی مقایسه می کنند و کیفیت و زمان انجام پروژه های عمرانی را می بینند.

برای قضاوت در مورد عملکردتان کافی است بازدیدی از پروژه های دوران مدیریت خود داشته باشید و آنها را با زمان حال مقایسه کنید. کافی است یک بار با خودرو از روگذر افلاک نما و روگذر بد از آن که در دوران جنابعالی احداث شده عبور نمایید.

کافی است نگاهی به ورودی های شهر تبریز داشته باشد و آنها را با شهری مانند اصفهان مقایسه کنید که چگونه در زمانی که سیل منابع مالی به شهرداری به دلیل ساخت و ساز بالا سرازیر بود ،جنابعالی به جای انجام کارهای زیربنایی به روکشی آسفالت خیابانها و احداث روگذرها با کیفیت نامعلوم اقدام کردید و اقدامات زیربنایی قابل توجه برای حل مشکلات اساسی ترافیک و حمل و نقل شهری ،بهبود مبلمان شهری ،توسعه فضاهای سبز شهری متناسب با بودجه ای که در اختیار داشتید و کاری که در شهرهای دیگر انجام شده است ،صورت نگرفت.

کافی است سری به اتوبان پاسداران بزنید و عملکرد خودتان را قضاوت کنید . کافی است به جای خیال بافی به میان مردم بروید و میزان محبوبیت خودتان را با نمایندگانی که آنها را قبولشان ندارید،مقایسه نمایید.

راستی شما چقدر واقعا به آرای مردم احترام قائل هستید و صلاحیت آنها برای انتخاب گری را مورد تایید قرار می دهید.

از یاد نبریم که عموم شهروندان و حتی مسئولان شهری نیز خاطر خوشی از نحوه تعامل جنابعالی در دوران مدیریت تان در شهر تبریز ندارند . این که جنابعالی در دوران مدیریت تان از وام استفاده نمی کردید نشان دهنده توانمندی شما نیست بلکه ضعف جنابعالی در جلب منابع مالی کلان برای انجام پروژه های شهری را نشان می دهد و گویای تعامل ضعیف شما با دستگاهها و سازمان های مختلف در سطح منطقه ای و ملی است ، امری که حتی کارمندان و نزدیکان جنابعالی به آن اذعان دارند و نحوه صحبت شما در مورد آرای مردم و نیز نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی نیز به خوبی گواه این مدعا است .

البته نباید فراموش کنیم که همه به خوبی میدانند که شما هم در دوران چندین سال شهرداری خود چه مقدار وام دریافت کرده اید و نتایج این وام ها چه بوده است.وام هایی که نجفی توانست با آنها بار ترافیکی کلانشهر تبریز را کاهش داده و رضایت مردم در اجرای پروژه های عمرانی را به دست آورد ولی شما حتی این کار را هم نتوانستید بکنید.

آقای نوین عزیز از یاد نمیبریم که در هشت سال مدیریت خود هیچ وقت نتوانستید به بزرگترین آرزوی خود که پر آب کردن مهرانه رود شهر تبریز بود برسید و بهتر از درس های ترم اولی دانشگاه را دوباره به یاد بیاوریم که مدیریت نوعی مهارت است نه تحصیلات آکادمیکی که چیزی از آن ندانیم و شاید اصلی ترین دلیل ناراحتی شما مهارت بالای افرادی چون نجفی در مدیریت کلانشهر بزرگی چون تبریز در روزهای رکود اقتصادی است.

بلدیه چی سابق تبریز شما که حتی نمایندگان این شهر ار هم لایق حضور در مجلس و آرای مردم نمیدانید ایا واقعا به اندازه همین نمایندگان با تجربه و تحصیلکرده ای را که حداقل توانسته اند در سالهای کرسی های هیئت رئیسه مجلسی را بدست آورند که نمایندگان خیلی از استانها اروزی داشتن آن را دارند.

در خاتمه دوست داریم به آقای مدعی و بلدیه چی سابق تبریز دست مریزادی دوباره بگوییم بخاطر توهین به شعور بیش از یکصد هزار نفر از مردم این شهر و زیر سوال بردن انتخاباتی که دولت وقت سلامت ان را تائید کرده است و امیدواریم هدف شما از این صحبت ها تلاش برای بدست آوردن رای و ساختن موج رسانه ای برای مطرح شدن نامتان در شهری که سالها شهردار آن بودید ولی نتوانستید نظر مثبت مردم آن را بدست آورید، مطرح سازید.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :