توییتر و فیس‌بوک از رقبای دیرینه هستند و گاهی اوقات از ایده‌های یکدیگر استفاده می‌کنند، حالا توییتر قصد دارد نمایش کلاسیک توییت‌ها را کنار گذاشته و از الگوریتمی مشابه تایم‌لاین فیس‌بوک استفاده کند.

تبریزمن، سرویس علم و دانش :در ادامه استفاده توییتر و فیس‌بوک از ایده‌های یکدیگر، به گزارش وب‌سایت Buzzfeed توییتر احتمالاً تا هفته آینده از فید «الگوریتمی» استفاده می‌کند. همانطوری که می‌دانید توییتر در واقع یک سرویس میکروبلاگینگ است و همواره توییت‌ها را بر اساس تاریخ و زمان و جدیدترین ارسال مرتب می‌کند.

اما در فیس‌بوک جدیدترین پست‌ها نمایش داده نمی‌شوند و با یک الگوریتم خاص ابتدا پست‌های دوستان نزدیک یا صفحات موردعلاقه کاربر نمایش داده می‌شوند. بنابر گزارشات، در حال حاضر حساب کاربری تعدادی از کاربران به صورت آزمایشی از سیستم الگوریتمی نمایش توییت استفاده می‌کنند.

بیشتر کاربران جدید توییتر از فیس‌بوک نیز استفاده می‌کنند، و استفاده توییتر از سیستم نمایش مشابه تایم‌لاین می‌تواند از سردرگمی کاربران جدید جلوگیری کند. اما به نظر می‌رسد کاربران قدیمی توییتر از این تغییر چندان راضی نیستند. البته برخلاف فیس‌بوک که از این الگوریتم برای تبلیغات استفاده می‌کند، توییتر قصد ندارد این الگوریتم را برای تبلیغات به کار بگیرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :