تکواندوکار میانه ای با قهرمانی در مسابقه های آسیایی مدال طلای این مسابقه ها را به گردن آویخت.

به گزارش تبریزمن، به گزارش روز جمعه روابط عمومی هیات تکواندو آذربایجان شرقی، حامد اصغری تکواندو کار تیم ملی ایران اعزامی به مسابقه های قهرمانی نوجوانان آسیا ‘قزاقستان -۲۰۱۷’ موفق به کسب مدال طلای این مسابقات شد.

نهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با حضور ۲۴۶ تکواندوکار از ۲۲ کشور آسیایی از صبح روز چهارشنبه در مجتمع ورزشی ‘آتی‌راو’ قزاقستان آغاز و پس از سه روز به پایان می رسد.

اصغری در دیدار فینال وزن ۵۱- کیلوگرم نهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان، با شکست هوگوپوش کره‌ای بر سکوی قهرمانی ایستاد.

روز پنجشنبه و در دومین روز این رقابت‌ها تکواندوکاران اوزان ۵۱- و ۵۵- و ۶۸- و ۷۳- کیلوگرم در گروه پسران و اوزان ۴۶-، ۴۹- و ۵۲- کیلوگرم در گروه دختران بر روی شیاپ‌چانگ رفتند که حامد اصغری، ابراهیم صفری، احمد رضا مختاری، محمد حسین یزدانی، زهرا علیزاده، دنیا محمدی و ستاره چابکی به عنوان نمایندگان کشورمان بودند.

حامد اصغری تکواندوکار وزن ۵۱- کیلوگرم کشورمان برای کسب عنوان قهرمانی، ابتدا «شوخروخ تورسونبوئو» از ازبکستان را با نتیجه ۳۵ بر ۱۷ برد، سپس «آمل ابراگیمو» از تاجیکستان را ۳۳ بر ۳ شکست داد، در مرحله نیمه نهایی نیز به مصاف «محمد التمیمی» تکواندوکار اردنی رفت و نتیجه را ۵ بر ۳ به نفع خود به پایان رساند و به مرحله فینال راه پیدا کرد.

اصغری در فینال این مسابقات به مبارزه با «مین جی کیم» از کره‌جنوبی پرداخت و با پیروزی و نتیجه ۲۲ بر ۲ سکوی قهرمانی وزن ۵۱- کیلوگرم را به نام ایرانثبت کرد.

گفتنی است هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی به افتخار تمامی قهرمانان مدال آور عرصه های المپیکی، جهانی و آسیایی استان، بنر عکس این عزیزان را طراحی و روز پنجشنبه ۳۱ فروردین از آن رونمایی کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :