مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، تکوین و بسط فرهنگ “ارج نهادن” به خادمین آستان حسینی را اصلی ترین هدف برگزاری آیین دلدادگان عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، حسین آذرنیا در نشست خبری آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی (ع) با بیان اینکه این آیین به منظور ارج نهادن به فعالیت های بی منت خادمین آستان حسینی برگزار می شود، افزود: تلاش ما بر این پایه است تا کسانی که در گوشه و کنار دستگاه معرفتی حضرت اباعبدلله الحسین (ع) خدمتگذاری می کنند و کمتر نام آنها مطرح می شود، قدردانی شود.

وی اظهار داشت: تجلیل از برخی از علم گردانان، کفشداران، چای ریز ها، مادحین و سایر خادمین هیات های عزاداری ائمه معصومین، از جمله بخشهای مختلف این ویژه برنامه خواهد بود.

وی افزود: همه کسانی که بی منت در این دستگاه حضور داشته اند به آشنایی و کسب فیض همگان از دستگاه معرفتی اهل بیت و پیام قیام عاشورا کمک کرده اند و ما همواره مدیون آنها هستیم.

آذرنیا اظهار داشت: هویت ما وابسته به این هیئت های حسینی است و چنین برنامه ها و مناسبت هایی تنها ادای دین به این هیات هاست.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، این حرکت را به عنوان الگویی برای همه هیات های حسینی عنوان کرد و افزود: این اقدام می تواند به عنوان یک حرکت فرهنگساز مورد توجه قرار گیرد تا هیات های حسینی، خود نسبت به نکوداشت از خادمین هیئات هایی که در آن حضور دارند اقدام نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد که این حرکت ها به عنوان یک الگو در هیات های مختلف حسینی مورد توجه قرار گیرد و به تقدیر از خادمین بی ادعای آستان حسین(ع) منجر شود.

آذرنیا در ادامه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در اشاعه فرهنگ اهلبیت، خاطر نشان کرد: باید با اقداماتی که جنبه خرافاتی به قیام عاشورا می دهند به صورت فرهنگی برخورد کرد تا حرمت هیات های حسینی که همواره پاسدار حرمت دستگاه حضرت اباعبدلله بوده اند، حفظ شود.
وی همچین افزود: مقرر شده است با همکاری هیات های مذهبی برنامه هایی جداگانه برای توزیع نذورات مذهبی در محلی مشخص برگزار شود.
وی تاکید کرد: البته این امر با حفظ مردمی بودن فلسفه هیات های مذهبی است و این امر صرفا نقش فرهنگسازی برای جلوگیری از اسراف و نیز احترام به حقوق شهروندی را مدنظر خواهد داشت.

آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمین آستان حسینی(ع) با عنوان دلدادگان روز پنجشنبه ۲۳ مهرماه همزمان با اولین روز از دهه محرم ساعت ۱۵:۳۰ در محل تالار پتروشیمی تبریز برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :