به گزارش تبریزمن، فراز کمالوند سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز شب گذشته در تماس تلفنی با برنامه موج فوتبال شبکه سهند، در خصوص دربی حساس سپری شده شهر تبریز گفت: هر دو تیم در این بازی نیاز مبرمی به کسب سه امتیاز داشتند، و همین عامل حساسیت به همراه شناخت کاملی که تیم ها از همدیگر داشتند، باعث شد تا از نظر کیفیت دیدار خوبی را شاهد نباشیم. در سه ماه اخیر ما سه مرتبه با تراکتورسازی بازی داشته ایم که هر سه به تساوی انجامیده اند و نشان از شناخت کامل کادرفنی و بازیکنان از طرز تفکر و بازی همدیگر دارد.

کمالوند ادامه داد: متاسفانه مسائلی بعد از این بازی بوجود آمد که نیاز به شفاف سازی و توضیحاتی در خصوص آن دیده می شود. گفته اند چرا گسترش فولاد از حریفان تراکتورسازی امتیاز نگرفته است که بسیار جالب است، در حالی که خود تراکتورسازی در رفت و برگشت فقط یک امتیاز از سپاهان گرفته، چه انتظاری از ما که توان فنی مان قابل مقایسه با تراکتور نیست وجود دارد؟ ما از تمام تیم های حاضر در لیگ برتر تنها از دو تیم موفق به امتیازگیری نشده ایم. یکی پدیده که تراکتورسازی هم موفق به امتیازگیری نشده، و یکی سپاهان که آن هم بنده فقط در یکی از بازی ها روی نیمکت گسترش فولاد نشسته بودم. در برابر سایر رقیبان تراکتورسازی از جمله نفت، ذوب آهن، فولاد و استقلال ما یا برنده شده ایم یا به تساوی رسیده ایم.

سرمربی گسترش فولاد در ادامه افزود: در سال دومی که من در تراکتورسازی بودم و بدو ورودمان به رقابت های لیگ برتر بود، تنها یک یا دو امتیاز برای صعود به لیگ قهرمانان آسیا کم داشتیم. ما هم در آن زمان امتیازات حساسی را با تساوی در دربی تبریز مقابل شهرداری از دست دادیم اما چون آن دیدار در هفته پنجم بود اصلا به چشم نیامد، ما هم انتظار نداشتیم تا شهرداری عمدا به ما امتیاز بدهد.

Untitled

کمالوند ادامه داد: فوتبال آذربایجان از هر لحاظ با تمام ایران متفاوت است. اعتبار فوتبال این دیار به دلیل استقامت و مردانه جنگیدن است. اکثر تیم های حاضر در لیگ برتر سهمیه دیگر تیم ها را خریده اند. تیمی مثل فولاد خوزستان با سابقه ی قهرمانی در لیگ، پس از سقوط به لیگ یک، سهمیه خرید تا دوباره در لیگ برتر حضور داشته باشد. اما ابهت تراکتورسازی اجازه نداد تا مسئولین سهمیه بخرند و پس از ۸ سال جنگ و تلاش توانست با توانایی و شایستگی که خودش بدست آورده بود راهی لیگ برتر شود. هواداران این تیم هم که این روز ها من را می بینند، همین حرف را زده و می گویند که تراکتور آن قدر بزرگ است تا نیازی به قرض گرفتن امتیاز تیم کوچک گسترش فولاد نداشته باشد. تراکتور هم اکنون برای کسب قهرمانی به دو برد یک بر صفر احتیاج دارد و انشاالله همین گونه هم خواهد شد.

کمالوند در خصوص وضعیت تیم خود نیز گفت: ما با وجود یک امتیازی هم که از دیدار با تراکتورسازی گرفته ایم هنوز خطر سقوط را حس می کنیم. خدای نکرده در صورتی که در دوبازی آینده شکست بخوریم و رقیبان ما موفق به کسب امتیازات کامل شوند، فصل آینده باید در دسته یک حضور داشته باشیم. برای این که خیالمان راحت شود نیاز داریم تا به امتیاز ۳۰ برسیم.

سرمربی سابق تراکتورسازی افزود: بحث دیگری که وجود دارد غیرقابل پیش بینی بودن فوتبال است. تیم پیکان هم اکنون ۱۶ هفته است که به هیچ پیروزی نرسیده و آخرین برتری اش برمی گردد به بازی برابر تراکتورسازی. اگر تراکتورسازی می توانست در آن دیدار خانگی برنده شود هم اکنون شرایط بسیار بهتری داشت. ما خودمان علاقه داریم تا با کسب نتایج خوب در برابر تیم های مثل سپاهان، به تیم همشهری مان در مسیر قهرمانی کمک کنیم اما همیشه همه چیز بر وفق مراد پیش نمی رود. بازی ما با صبا در تبریز و مقابل هواداران پرتعدادی که منت گذاشته و برای حمایت از ما در استادیوم حضور داشتند، نیز نمونه از این موارد است. در آن دیدار توپ های ما گل نشد و نتوانستیم خطر سقوط خود را کاملا برطرف کنیم. طبیعت و جذابیت فوتبال به همچین مواردی است که باعث پرطرفدار بودن این ورزش نیز شده است.

DSC_2094

کمالوند ادامه داد: من و برخی بازیکنان گسترش فولاد، فوتبال خود را مدیون آذربایجان و مردم این دیار هستیم و کوچکترین نقش را در صعود این تیم به لیگ برتر داشتیم. اما به هیچ وجه انصاف نیست تا تلاش های بی پایان و سر و دست های شکسته مصطفی اکرامی، محسن حسینی و امثال آن ها را در لیگ یک فراموش کنیم. ما هرچه داشتیم برای تراکتورسازی گذاشته ایم. اما با این حال اگر بازیکنی گلزنی کرد، علی الاصول نباید خوشحالی می کرد. من خودم حتی پس از گلزنی تیمم پلک هم نزدم چون در برابر عشقم رقابت می کردم. اما باید قبول کنیم ما نسبت به کاری که انجام می دهیم، تعهد داده ایم و باید تمام تلاش خود را انجام دهیم.

سرمربی آبی پوشان تبریزی در خاتمه در خصوص حواشی ایجاد شده پس از پایان دربی تبریز نیز گفت: همانطور که قبلا گفتم، ما هرچه داریم از مردم و طرفداران داریم. حال اگر عده ای سنشان کم بوده و احساسی عمل کرده اند، من مربی و بازیکنان تیم باید متانت به خرج دهیم. اما اصلا جنگی بین گسترش فولاد و تراکتورسازی درکار نبود. پس از بازی بازیکنان و کادرفنی دو تیم خوش و بش کرده و بسیار حکیمانه عمل کردند. اما مسائلی که ایجاد شد منشاء آن اصلا از تبریز و آذربایجان نبوده است. هفته آینده هر دو تیم شهر تبریز با سرخآبی های پایتخت، حساس ترین بازی های فصل مان را انجام خواهیم داد و امیدواریم تراکتورسازی جشن قهرمانی گرفته و گسترش فولاد نیز بقای خود در لیگ برتر را حتمی کند تا دست حاشیه سازانی که از جاهای دیگر علیه فوتبال آذربایجان فعالیت می کنند، در پوست گردو بماند.

DSC_2072


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :