تیم ملی جمهوری اسلامی ایران قهرمان پنجمین دوره رقابت های تیمی زورخانه ای آسیا شد.

به گزارش تبریزمن، رقابت های تیمی این دوره از مسابقات چهارشنبه شب به کار خود پایان داد و تیم ملی ایران با ترکیب سیدجلال صالحی از چهارمحال و بختیاری، علی جلیجو از البرز، سیدسجاد موسوی از همدان، حسن رضایی از مرکزی و پژمان سکونتی از کردستان با مربیگری سیدحمیدرضا ترابی با غلبه بر دیگر حریفان خود و کسب دو هزار و ۳۷۶ امتیاز مقام نخست این رشته را از آن خود کرد.

باستانی کاران کشورهای افغانستان به مقام دوم و تاجیکستان و عراق نیز به طور مشترک به مقام سوم دست یافتند.
پس از پایان پیکارهای تیمی زورخانه ای مدال برترین های این رشته توسط محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون جهانی اهدا شد.

ادامه این رقابت ها امروز / پنجشنبه / با پیکار مدعیان قهرمانی آسیا در بخش هنرهای فردی که شامل چرخ تیز، چرخ چمنی، سنگ، کباده، میل بازی و میل گیری سنگین است، پیگیری می شود.

پنجمین دوره مسابقه های آسیایی ورزش زورخانه ای و پهلوانی با حضور ۱۳۷ ورزشکار از ۱۹ کشور ایران، اندونزی، مالزی، مغولستان، کره جنوبی، سریلانکا، تاجیکستان، تایلند، فیلیپین، قطر، نپال، پاکستان، افغانستان، عراق، هند، امارات، چین تایپه، کامبوج و بنگلادش به مدت سه روز در تبریز در حال برگزاری است.

روز آخر این مسابقه ها فردا /جمعه/ اختصاص به رقابت های کشتی پهلوانی دارد.
ایران به عنوان مهد ورزش باستانی زورخانه ای پهلوانان بنامی را به جامعه معرفی کرده است.
پرونده ثبت جهانی آیین های پهلوانی و زورخانه ای با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده و در ۲۵ آبان ۱۳۸۹ برابر با ۱۶ نوامبر ۲۰۱۰ در فهرست میراث معنوی یونسکو به ثبت رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :