پرسپولیسی ها این روز ها حسابی بر سر استادیومی که میزبانی بازی شان را مقابل تراکتور در اختیار خواهد داشت، سر و صدا کرده و اقدام به حاشیه سازی می کنند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: پیش از این قرار بود بازسازی استادیوم یادگارامام شهر تبریز تا هفته پنجم به اتمام رسیده و تا زمان بازی حساس دو تیم تراکتور و پرسپولیس آماده شود، با این حال طبق روال معمول انجام پروژه ها در کشور ما، این موضوع به تغییر افتاد و مدیر پروژه اعلام کرد که کیفیت کار را قربانی زمان نمی کند.

بر این اساس با نزدیک شدن به دیدار هفته پنجم لیگ برتر و پایان تعطیلات لیگ مشخص شد این ورزشگاه برای دیدار تراکتورسازی و پرسپولیس آماده نمی شود تا سرخپوشان اولویت دوم شان را برای میزبانی از پرسپولیس معرفی کنند ؛ بدین ترتیب ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی برای میزبانی دیدار دو تیم معرفی شد.

استادیوم اختصاصی پیش از این در همین فصل میزبان بازی های تراکتور مابل استقلال خوزستان در هفته اول، پیکان در هفته سوم و ماشین سازی در هفته چهارم بوده که اتفاقا در بهترین شرایط ممکن، با نظم و ترتیب مثال زدنی و نتایجی به نفع تراکتور خاتمه یافته است.

روزنامه پیروزی اما در تیتری عجیب در شماره امروز خود از استادیوم اختصاصی باشگاه تراکتورسازی، با عنوان “محقر” یاد کرده است. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بار معنایی کلمه “محقر” بسیار سنگین تر و توهین آمیز تر از آن است که بتوان برای استادیوم تیم مقابل مورد استفاده قرار بگیرد و به کار بردن این کلمه از طرف روزنامه پیروزی، نشان دهنده حقارت کل این مجموعه است که از آداب ابتدایی کار رسانه ای و هواداری بویی نبرده اند.

elPress139506100858121472617692ir19

از طرف دیگر باید گفت که دیدار تیم های ماشین سازی و تراکتورسازی از هر نظر بسیار حساس تر از بازی تراکتور و پرسپولیس بود که اگر قرار بود بی نظمی و اختلال امنیتی ای ایجاد شود، بایستی در آن بازی صورت می گرفت، چون هم تراکتور و هم ماشین در آذربایجان از هواداران پرشماری برخوردار هستند، با این حال این دیدار با آرامش و نظم مثال زدنی خاتمه یافت.

یکی دو اتوبوس هوادار پرسپولیس که از تهران و شهر های کردنشین اطراف به استادیوم خواهند آمد، اگر خودشان خواهان درگیری نباشند، از طرف هواداران با فرهنگ تراکتور هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد، چنان که در بازی های هفته های قبل علی رغم فاصله چند متری هواداران با زمین بازی، حتی یک بطری آب هم وارد چمن نشد و کوچکترین اختلالی صورت نپذیرفت.

اما پرسپولیسی ها و استقلالی ها با پرتاب نارنجک و هجوم به زمین در بازی مختلف نشان داده اند که نوک پیکان بی نظمی و بی فرهنگی در استادیوم های کشور هستند و اگر ادعایی برای امنیت صورت می گیرد، این تراکتوری ها هستند که باید از سازمان لیگ و مسئولان انتظامی خواهان کنترل بیشتر روی هواداران پرسپولیس را داشته باشند تا در روند انجام بازی اختلال ایجاد نکنند!

حال باید منتظر ماند و دید که واکنش مسئولان باشگاه تراکتورسازی تبریز نسبت به این امر چگونه خواهد بود و آیا به این تیتر توهین آمیز پاسخ خواهند گفت یا خیر.

FotorCreated


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :