سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز از برگزاری جشن ”  تبریز شهر جهانی بافت فرش ” خبر داد.

به گزارش تبریزمن، رضا خلیلی گفت : این جشن که به مناسبت ثبت تبریز به عنوان شهر جهانی برگزار می شود با نظارت استاندرای آذربایجان شرقی و همکاری سازمان های متولی همچون شهرداری تبریز ، سازمان صنعت ، معدن تجارت ، اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ،  اتحادیه قالیبافان و اتاق بازرگانی تبریز  برگزار می شود.

خلیلی ادامه داد : وجود کارگاه های بافت فرش ، بازار تاریخی تبریز و تیمچه مظفریه ، دانشکده فرش در دانشگاه هنر اسلامی تبریز و تالار فرش موزه شهر و شهرداری و اشتغال بیش از ۴  هزار نفر در این شهر به شغل فرشبافی از جمله عوامل تاثیر گذار برای ثبت تبریز به عنوان شهر جهانی بافت شهر بوده است.

وی همچنین گفت : رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، وزیر صنعت ، معدن و تجارت و اعضای هیئت رئیسه شورای جهانی صنایع دستی در این جشن حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد : امید می رود با ثبت تبریز به عنوان پایتخت جهانی فرش شاهد رونق بیشتر این صنعت و هنر بی بدیل در دنیا باشیم و شرایط صادرات مساعد شود و این اتفاق گامی باشد برای معرفی بیشتر هنرفرش تبریز در عرصه جهانی.
خلیلی همچنین گفت : بهبود شرایط اقتصادی قالیباقان و ارتقای جایگاه اجتماعی آن ها از مهم ترین انتظارهای فعالان حوزه فرش پس از انتخاب تبریز به عنوان شهر جهانی بافت فرش است.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :