مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۲۲۶ هزار نفر در قالب ۸۰ هزار و ۲۲۴ خانوار از مردم این استان به صورت اینترنتی اطلاعات خود را در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبت کرده اند.

به گزارش تبریزمن، حیدر فتح زاده روز چهارشنبه در جمع مدیران مدارس عجب شیر افزود: میزان مشارکت مردم این استان تا زمان حاضر در این سرشماری ۶٫۲ درصد است.

وی از رتبه ششم مشارکت مردم استان در سرشماری نفوس و مسکن سطح کشور خبر داد و گفت: با توجه به ضریب نفوذ پایین اینترنت، مشارکت مردم استان مناسب بوده است.

وی با درخواست از مردم استان برای مشارکت در سرشماری اینترنتی، افزود: مدت زمان ثبت نام برای یک خانواده چهار نفره به روش اینترنتی، شش دقیقه زمان می برد اما سرشماری توسط ماموران و در منازل حدود ۲۰ دقیقه به طول می انجامد.

وی تاکید کرد: مردم اطلاعات خود را درست در سامانه نفوس و مسکن ثبت کنند تا مشکلی برای برنامه ریزی در کشور ایجاد نشود.

فتح زاده راجع به اشتباه های غیرعمدی نیز گفت: مردم نگران اطلاعاتی که اشتباه در سامانه وارد کرده اند، نباشد زیرا ۲۲ تا ۲۴ مهر سال جاری امکان ویرایش اطلاعات در سامانه میسر می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان های ورزقان، هریس و جلفا به ترتیب بیشترین مشارکت و چارایماق، ملکان و خدآفرین کمترین مشارکت را در ثبت نام اینترنتی دارند، افزود: اختلال در سامانه تنها روز اول ثبت نام ایجاد شد و از آن زمان تاکنون مشکل فنی در ثبت نام وجود نداشته است.

وی با اشاره به اینکه تا ۲۴ مهر سال جاری این سرشماری اینترنتی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با توجه به جمعیت بالایی که دارد می تواند نقش موثری در اطلاع رسانی در خصوص سرشماری نفوس و مسکن ایفا کند.

وی تشریح کرد: انتظار می رود مدیران مدارس، دانش آموزان و اولیای آنان نیز این موضوع را در بین خانواده های خود اشاعه دهند.

فتح زاده گفت: باید برای آگاهی بخشی به معلمان، دانش آموزان و اولیا تلاش کنیم و امیدواریم تمام مدیران و مسئولان آموزشگاه های شهرستان برنامه ریزی لازم برای تسهیل و اطلاع رسانی سرشماری نفوس و مسکن را انجام دهند تا آمار و اطلاعات دقیق در دست مسئولان قرار گیرد.

فرماندار شهرستان عجب شیر نیز گفت: سرشماری در مقطع کنونی یک امر بسیار مهم است و معلمان به عنوان سفیران فرهنگی جامعه ما توانایی راهنمایی و هدایت مردم در این زمینه را دارند.

شمس الدین مراثی بر ضرورت همکاری مدیران مدارس تاکید کرد و گفت: مدارس به عنوان یکی اصلی ترین مکان ها برای اطلاع رسانی در خصوص سرشماری نفوس و مسکن در نظر گرفته شده است و مدیران مدارس به عنوان بهترین انتقال دهندگان پیام سرشماری به دانش آموزان هستند.

فرماندار عجب شیر خاطر نشان کرد: مردم را باید به خود اظهاری و ثبت نام اینترنتی تشویق کرد تا علاوه بر کاهش هزینه در تسریع بررسی اطلاعات نیز گام موثری برداشته شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :