معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌شرقی گفت: متقاضیان طرح جریمه مشمولان غایب می‌توانند از اول خرداد ماه ۹۵ به مدت ۴۵ روز درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) ثبت کنند.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ پاسدار ابراهیم آژدن در تشریح این خبر اظهار کرد: افراد متقاضی طرح جریمه مشمولان دارای بیش از هشت سال غیبت، بر اساس بند (ط) تبصره ۱۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی، می‌توانند از اول خرداد ماه امسال به مدت ۴۵ روز درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) ثبت کنند.

معاون وظیفه عمومی استان ادامه داد: مشمولان غایبی که در سال گذشته ثبت نام کرده، ولی به دلایلی نسبت به واریز مبلغ جریمه اقدام نکرده‌اند نیز چنانچه مجددا خواستار بهره‌مندی از این طرح هستند، می‌بایست در مدت زمان اعلام شده با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

وی گفت: میزان جریمه مشمولان غایب برای معافیت از خدمت وظیفه عمومی، بر اساس مدارک تحصیلی متقاضیان محاسبه می‌شود، لذا این مبلغ برای افراد دارای مدرک زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم۲۰ میلیون تومان، لیسانس ۲۵ میلیون تومان، فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان، دکتری غیر پزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکتری پزشکی ۴۰میلیون تومان، پزشکان متخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان است.

آژدن در ادامه افزود: به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می‌شود، براساس این قانون، مشمولان غایب متاهل از پنج درصد و دارای فرزند به ازای هر فرزند از پنج درصد تخفیف کل مبلغ جریمه برخوردار می‌شوند.

وی یادآور شد: مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست عبارتند از اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول، اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزند در صورتی که متاهل بوده و دارای فرزند هستند که می‌بایست به هنگام مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) برای ثبت درخواست این مدارک را ارائه کنند.

معاون وظیفه عمومی استان تصریح کرد: اولویت بهره‌مندی از تسهیلات تقسیط در نظر گرفته شده برای جریمه مشمولان غایب با متقاضیانی است که درخواست خود را زودتر ثبت می‌کنند.

آژدن تاکید کرد: مشمولان متقاضی استفاده از تسهیلات تقسیط می‌بایست حتما یک سوم  مبلغ جریمه را به صورت نقد واریز تا بتوانند مابقی مبلغ مشخص شده را به صورت تقسیطی پرداخت کنند.

این مقام انتظامی افزود: مشمولان غایب در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir مراجعه و همچنین از طریق تماس با سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ می‌توانند در جریان اخبار مربوط به تعیین تکلیف مشمولان غایب قرار گیرند.

معاون وظیفه عمومی استان در پایان گفت: متقاضیان بهره مندی از این طرح برای دریافت سایر اطلاعات در این زمینه منتظر اطلاعیه های بعدی این معاونت بوده و از مراجعه حضوری پرهیز کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :