معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه آذربایجان‌شرقی گفت: تاکنون  ۴۰۰۲ نفر از مردم استان در سرشماری نفوس و مسکن ثبت نام کرده اند.

به گزارش تبریزمن، حیدر فتح زاده از ثبت نام ۴۰۰۲ نفر در سرشماری نفوس و مسکن استان تا بعد از ظهر امروز خبر داد و اظهار کرد: روز گذشته و مصادف با اولین روز ثبت نام اینترنتی سایت ثبت نام به دلیل مشکلاتی که به صورت کشوری بود ثبت نام انجام نشد. از صبح امروز مردم ثبت نام را آغاز کرده اند و در این مدت کم حدود چهار هزار نفر در این سامانه سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی سرشماری استان از سوم مهرماه آغاز می شود، افزود: ثبت نام اینترنتی سرشماری استان از سوم مهرماه لغایت ۲۴ مهرماه انجام می شود.

وی ادامه داد: ۲۵ مهرماه لغایت ۲۵ آبان ماه نیز آمارگیران به صورت حضوری مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۱۸۸ آمارگیر این سرشماری را انجام خواهند داد، تاکید کرد: ۱۵۰ کارشناس آماری و هم چنین حدود ۱۵۰۰ نفر نیروی اجرایی برای اجرای این سرشماری همکاری خواهند کرد.

فتح‌زاده ادامه داد: جمعیت استان حدود سه میلیون و ۸۴۰ نفر می باشد که تعداد دقیق جمعیت در این سرشماری توسط آمارگیران به ثبت خواهد رسید.

معاون آمار و اطلاعات مدیریت و برنامه آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: ۷۱٫۵ درصد نقاط شهری و ۲۹٫۵ درصد نقاط روستایی در سرشماری مورد آمارگیری قرار خواهند گرفت.

وی افزود: پس از اتمام سرشماری در حداقل زمان ممکن نتایج این سرشماری انتشار می یابد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :