آذربایجان غربی طی دیروز و امروز شاهد وقوع ۳۰ زمین‌لرزه در شهرهای ارومیه، خوی و سلماس بوده که این امر موجب وحشت مردم شده است.

به گزارش تبریزمن، آذربایجان غربی طی دیروز و امروز شاهد وقوع ۳۰ زمین لرزه در شهرهای ارومیه، خوی و سلماس بوده که این امر سبب شده تا مردم این سه شهر وحشت زده شوند.

فرماندار خوی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه‌های متعدد خوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، گفت: از ساعت اولیه یکم تیرماه تاکنون ۲۷ زمین لرزه در شهرستان خوی به ثبت رسیده است.

حسین سیوانی‌اصل با بیان اینکه زمین لرزه‌هایی که از دیروز به صورت مکرر در خوی به وقوع می‌پیوندد خسارتی در پی نداشت، تصریح کرد: با بررسی‌های به عمل آمده زمین لرزه‌های خوی خسارتی نداشته و تنها سبب رعب و وحشت مردم این شهر شده است.

فرماندار خوی از آمادگی ستاد مدیریت بحران شهرستان خوی خبر داد و اعلام کرد: از عصر دیروز ستاد مدیریت بحران شهرستان خوی در حال آماده‌باش بوده و در این خصوص ستاد مدیریت بحران استان نیز آماده است.

این مسؤول با بیان اینکه بازدیدهای میانی از مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان به عمل آمده است، اعلام کرد: زمین لرزه‌هایی که در این شهرستان به وقوع پیوسته، خسارت جانی و مالی نداشته است.

سیوانی‌اصل بزرگترین زمین لرزه به وقوع پیوسته در این شهرستان را طی دیروز و امروز ۴٫۵ ریشتر عنوان و خاطرنشان کرد: این زمین لرزه در عمق چهار کیلومتری از سطح زمین به وقوع پیوسته است.

فرماندار خوی با بیان اینکه هم‌اکنون مردم این شهرستان عمدتا در پارک‌ها و فضاهای روباز هستند، اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران این شهرستان در طول سال با اجرای مانورهای مختلف، همواره از آمادگی لازم برخوردار است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :