شهردار منطقه دو تبریز گفت: با کاشت انواع گونه های گیاهی، جاده ائل گلی را به زیباترین و مناسب ترین مسیر شهر شهر تبریز تبدیل می کنیم .

به گزارش تبریزمن، رسول موسائی افزود: جاده ائل گلی و بلوار ۲۹ بهمن که اصلی ترین ورودی کلانشهر تبریز و از مسیرهای مهم حوزه شهرداری منطقه دو محسوب می شود، مناسب ترین مکان برای کاشت انواع گونه های گیاهی است.

وی اضافه کرد: در این مسیر، ضمن آزمایش آب و خاک و بررسی گونه هایی با بازدهی مناسب، در تمامی فضاهای خالی و مناسب کاشت خصوصا در خیابان های جدیدالاحداث، به منظور افزایش سرانه فضای سبز، نهال هایی متناسب با آب و هوای این کهن شهر کاشته می شود .

شهردار منطقه دو برنامه ریزی و زمان بندی مناسب برای کاشت نهال و گل و گیاه را تا ۱۵ اسفندماه و روز درختکاری از اهم برنامه های این منطقه دانسته و ضمن دعوت از شهروندان برای همکاری و مشارکت در این امر، از تلاشگران حوزه فضای سبز منطقه خواست برای این امر مهم فرهنگ سازی شود .

رسول موسائی در ادامه این بازدید کاشت نهال های سنتی، رسیدگی به وضعیت سرویس های بهداشتی، نصب و تعمیر وسایل بازی کودکان در تمامی پارک های سطح منطقه و… را از سرلوحه های فعالیت حوزه فضای سبز منطقه دانست و اظهار داشت: افزایش پارک های محله ای، کاشت نهال در جاهایی که امکانش می باشد، تحویل نهال به هر یک از شهروندان، استفاده دائمی از فضاهای سبز بخصوص برای سالمندان و بازنشستگان و… از اهم مواردی بشمار می آید که شهرداری منطقه دو تبریز اهتمام ویژه ای برای تحقق آن بکار بسته است.

در این بازدید همچنین مدیر فضای سبز منطقه توضیحات لازم در خصوص عملکرد ۹ ماهه این حوزه را ارائه کرده و عنوان نمود: تاکنون ۲۵۰ هزار نشاء گل در گلخانه های منطقه دو تولید شده که نسبت به سال گذشته ۷ هزار بوته افزایش داشته است.
Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :