رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی با بیان اینکه تمامی جاده های استان بارانی و لغزنده است، گفت: رانندگان نسبت به رعایت سرعت مطمئن و فاصله طولی بین خودرو ها اهتمام کنند و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ جواد ناموران با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته اظهار کرد: با آغاز این طرح تا به امروز ۲۲ نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده های استان جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو نفر افزایش داشته است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال نو تاکنون نیز ۹ نفر جان خود را از دست داده اند که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش کاهش نشان می دهد.

سرهنگ ناموران گفت: در طول اجرای طرح نوروزی ۱۴ مورد تصادف منجر به فوت، ۱۴۵ مورد تصادف جرحی با ۳۲۵ مصدوم و ۲۱۴ مورد تصادف خسارتی در محورهای مواصلاتی استان رخ داده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۶ مورد تصادف منجر به فوت، ۸۱ مورد تصادف جرحی با ۱۸۷ مصدوم و ۸۸ مورد تصادف خسارتی در استان اتفاق افتاده است.

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی اضافه کرد: بیشترین تصادفات در محورهای اهر- تبریز، ورزقان- آبش احمد، تبریز- آذرشهر و بناب- عجب شیر رخ داده است.

وی تاکید کرد: رانندگان هنگام سفر بویژه در محورهای کوهستانی علاوه بر مقررات راهنمایی ورانندگی ، تجهیزات ایمنی و وسایل گرمازا به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

سرهنگ ناموران خاطرنشان کرد: اطمینان از سلامت فنی خودروها لازمه سفرهای برون شهری به ویژه حرکت در مسیرهای کوهستانی و برفگیر است که رانندگان باید به آن توجه کنند.

استان آذربایجان شرقی با ۴۵ هزار و ۴۹۱ کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۲۰نفر جمعیت، یکی از استان های بزرگ و پرجمعیت ناحیه شمال غربی ایران است و کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال ۹۰ یک میلیون و ۶۹۵ هزار و ۹۴ نفر جمعیت دارد.

از ۲۴ موزه آذربایجان شرقی، ۱۷ موزه در تبریز، دو موزه در مراغه و در هر یک از شهرهای سراب، بناب ، اهر، خامنه و خداآفرین نیز یک موزه قرار دارد.

آذربایجان شرقی حدود پنج هزار اثر تاریخی دارد که افزون بر یک هزار و ۵۰۰ مورد آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

تعطیلات نوروز پارسال حدود پنج میلیون نفر گردشگر به آذربایجان شرقی سفر کردند که نسبت به سال قبل از آن حدود ۱۰ درصد رشد داشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :