مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی جامعه قرآنی را جامعه ای منسجم، محکم و ایمن عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، محمد محمدپور در آیین برگزاری مسابقات قرآنی مرحله استانی مدهامّتان که در مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به جایگاه قرآن در زندگی انسان ها، اظهار کرد: قرآن به انسان رشد و کمال و عزت می دهد و نمی توان آیات قرآن را قرائت کرد اما در زندگی به آنها عمل نکرد.

محمدپور تاکید کرد: اگر آسیب ها و اغتشاشات در جامعه دیده می شود، به دلیل دوری از قرآن است که نتوانسته ایم آیات قرآن را در زوایای مختلف زندگی عملی کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی افزود: باید پیام قرآنی را به نسل های مختلف جامعه انتقال دهیم و زمینه تدبر در آیات قرآن را فراهم کنیم.

محمدپور همچنین از خانه دیجیتال کانون فرهنگی هنری شمیم ولایت مسجد امام خمینی(ره) شهرک یاغچیان تبریز بازدید کرد.

حجت الاسلام مطهری نژاد، امام جماعت مسجد امام خمینی(ره) نیز در سخنانی با تقدیر از برگزار کنندگان این دوره از مسابقات خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی در مسجد، فضای مساجد و شهر را روحانی می کند.

مجتبی میرزایی نسب مسئول دبیرخانه دائمی جشنواره های فرهنگی هنری جوانان مساجد کشور نیز اظهار کرد: با توجه به درخواست مکرر شرکت کنندگان، زمان برگزاری رشته مفاهیم و تفسیر یازدهمین جشنواره قرآنی مدهامّتان از ۱۴ آبان ماه به ۵ آذرماه سال جاری تمدید شد.

وی افزود: از آنجایی که امسال درصدد بودیم با تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، منبع آزمون خوبی برای رشته مفاهیم تهیه کنیم، این امر محقق شد و آیات قرآن و روایات و مفاهیم نهج البلاغه با موضوع امربه معروف و نهی از منکر استخراج شده و در قالب این منبع در اختیار جامعه قرآنی قرار گرفته است، اما با توجه به اینکه این منبع با تاخیر در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت، زمان بیشتری در اختیار شرکت کنندگان قرار داده شد.

میرزایی نسب تاکید کرد: براین اساس زمان برگزاری بخش مکتوب جشنواره قرآنی (تفسیر و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه) که قبلا تا ۱۴ آبان بود به ۵ آذرماه تغییر کرد.

یازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامّتان با مدیریت اجرایی کانون فرهنگی هنری شمیم ولایت تبریز و با حمایت دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :