استاندارآذربایجان شرقی درمراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر دراستان ازتلاش های شبانه روزی تلاشگران عرصه امنیت قدردانی کرد و گفت: آذربایجان شرقی استانی امن برای سرمایه گذاری و ناامن برای هنجارشکنان است.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده دراین مراسم که صبح امروز(شنبه)به مناسبت آغازهفته نیروی انتظامی، در مقر فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد،با بیان اینکه امنیت هدیه ای الهی است، اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی در سایه تلاش و مجاهدت شبانه روزی نیروهای مسلح به ویژه نیروی انتظامی، استانی امن برای سرمایه گذاری، تولید و خدمت به مردم و نظام و استانی ناامن برای هنجارشکنان و برهم زنندگان امنیت است.

وی با اشاره به این که آذربایجان شرقی در ارزیابی مراجع ذی ربط به عنوان استان برتر از نظر امنیت شناخته شده است، افزود: در دو سال گذشته و پس از استقرار دولت تدبیر و امید، شاخص های امنیتی استان رشد چشمگیری داشته و این استان از نظر مقابله با هنجارشکنان و اخلال گران به عنوان استان برتر معرفی شده است.

جبارزاده افزود: امروز مفتخریم که اعلام کنیم تا پایان سال جاری با تلاش دست اندرکاران عرصه امنیت، آذربایجان شرقی به استانی بدون معتاد متجاهر تبدیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که همه کشورهای منطقه بلکه اکثر کشورهای دنیا با ناامنی مواجه هستند، افزود: ایران اسلامی جزیره ای امن در دنیای متلاطم امروزی است و این امنیت جز در سایه جان فشانی شهدا، ایثارگری جانبازان و خدمت شبانه روزی تلاشگران عرصه امنیت حاصل نشده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خدای بزرگ را شاکریم که در دورانی توفیق خدمت در این میهن اسلامی را پیدا کردیم که حکومت آن ریشه در اسلام و قرآن دارد و ما امروز سربازان پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) برای خدمت به عزت و عظمت قرآن هستیم.
جبارزاده اظهار داشت: امروز در حکومتی توفیق خدمت گزاری داریم که توسط بزرگ مردانی از سلاله پیامبر اسلام (ص) رهبری شده و در راس آن ولی امر مسلمین و وجود مقدس رهبر معظم انقلاب حضور دارد.

وی با اشاره به این که مشکلات کشورها ناشی از نبود رهبری است، افزود: ما شاهدیم که در روزهای سخت، کشتی این نظام و انقلاب توسط ناخدایی هدایت می شود که بیانات ایشان مردم و کشور را از هجمه های بسیار بزرگ و روزهای بسیار سخت عبور داده است.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص فاجعه منا و هشدار صریح ایشان به مسوولان عربستان سعودی، اظهار داشت: در کنار تلاش ها و اقدامات مسوولان، یک اشاره رهبری کلی از سیاست گذاری های رژیم سعودی را در برابر فاجعه اخیر تغییر داد و این نقش رهبری است که ما بارها و بارها در مقاطع مختلف شاهد آن بوده ایم.

وی افزود: در کنار رهبری نظام امروز رییس جمهور ما نیز فردی آشنا به امور نظامی و مسایل امنیتی است و وجود چنین شخصی به عنوان شخص اول اجرایی کشور قطعا می تواند در بهبود وضعیت امنیتی کشور موثر باشد.

جبارزاده همچنین در ابتدای سخنان خود با تبریک عید سعید غدیر و هفته نیروی انتظامی، گفت: متاسفانه در این ایام مردم ما عزادار فاجعه بسیار دردناک منا و مرگ شهادت گونه جمع کثیری از میهمانان خانه خدا هستند که در اثر بی لیاقتی و سوء مدیریت حکام سعودی اتفاق افتاد.

استاندار آذربایجان شرقی در بدو ورود به مقر فرماندهی نیروی انتظامی استان، با حضور در جوار یادمان شهدای ناجا به مقام شامخ تمام شهیدان انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این مراسم همچنین نیروهای یگان ویژه پاسداران ناجا با اجرای مانور رهایی گروگان، آمادگی خود را در مقابله با اخلال گران نظم و امنیت عمومی به نمایش گذاشتند.

در پایان این مراسم از تعدادی از افسران و کارکنان نمونه نیروی انتظامی استان تجلیل و قدردانی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :