علاوه بر آمار دیدار های رو در رو، روی کاغذ این سپاهانی ها هستند که از شانس بیشتری برای کسب سه امتیاز در هفته ششم برخوردار هستند. حال باید دید شاگردان تونی الیویرا به آن میزان از هماهنگی و آمادگی رسیده اند که در برابر صدرنشین قاطع رقابت های لیگ برتر و نیز بازی های بعدی نتایج خوبی کسب کرده و موقعیت خود را بهبود بخشند یا همچنان بازی های ضعیف این تیم با نتایج ضعیف تری نیز همراه شده و تراکتورسازی را وارد بحران خواهند کرد؟

به گزارش تبریزمن، دو تیم سپاهان و تراکتورسازی تبریز از سری رقابت های هفته ششم لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت ۱۷:۳۰ روز سه شنبه ۲۴ شهریور در فولاد شهر اصفهان به مصاف هم خواهند رفت تا حساس ترین دیدار هفته را برگزار کنند.

تراکتورسازان با توحه به شرایطی که در جدول رده بندی دارند و همچنین حرف و حدیث ها و حواشی زیادی که در این ۵ هفته به دلیل بازی های ضعیف پیرامون تیم شکل گرفته است، خواهان کسب سه امتیاز کامل این دیدار خارج از خانه بوده و تلاش زیادی برای احقاق آن انجام خواهند داد. از طرف دیگر، تقابل با سپاهان سرآغاز چهار دیدار فوق العاده سخت و حساس دیگر برای سرخپوشان فوتبال آذربایجان برابر پرسپولیس، فولاد، سایپا و ذوب آهن خواهد بود که همین امر اهمیت بازی روز سه شنبه را دو چندان می کند.

از طرف دیگر سپاهانی ها نیز انگیزه ها و دلایل خاص خود را برای محکوم به برنده شدن در بازی با تراکتورسازی دارند. قرار گرفتن در صدر جدول آرامش نسبی در اردوی زرد پوشان ایجاد کرده است اما با این وجود برخی حواشی نیز در تعطیلات لیگ برتر سراغ شاگردان فرکی آمده است.

جدایی احسان حاج صفی که در این فصل چند تا از بهترین بازی های خود برای سپاهان را به نمایش گذاشته بود، ضربه ی مهلکی بود بر پیکره ی این تیم که باعث ایجاد خلا یک بازیکن تکتیکی و شوت زن در این تیم شد. از طرف دیگر شایعات پیوستن مهدی شریفی به تیمهای اتریشی باعث از دست رفتن تمرکز وی شده است. از دیگر حواشی پیرامون زرد پوشان اصفهان می توان به غیبت محرم نویدکیا از تمرینات این تیم و شایعات قهر او اشاره کرد. نوید کیا بدون شک یکی از مهمترین و تاثیرگذار ترین بازیکنان سپاهان است که فصل گذشته حضور او در بازی های پایانی با قهرمانی این تیم همراه شد.

فریدین عابدینی، سامان نریمان جهان و سروش رفیعی مصدومان تراکتورسازی در دیدار برابر سپاهان هستند و در طرف مقابل نیز محمدرضا خلعتبری، وریا غفوری و لئوناردو پادوانی از مهمترین بازیکنانی می باشد که به دلیل دو اخطاره بودن دیدار با سرخپوشان فوتبال آذربایجان را از دست خواهد داد.

سپاهان از تیم هایی است که همیشه رقیبی جدی برای تراکتورسازی بوده و فصل گذشته نیز قهرمانی را در هفته پایانی از چنگ این تیم درآورد. قهرمانی زردپوشان در فصل گذشته با حدس و گمان ها و حواشی زیادی همراه بود و هواداران تراکتورسازی نیز به اشکال مختلف اعتراض خود را به داوری های مغرضانه و بعضا برنامه ریزی های عجیب سازمان لیگ نشان دادند. حال در فصل جدید نیز بار دیگر این داوری های مغرضانه آغاز به کار کرده و چند امتیازی را برای سپاهانی ها بدست آوردند.

با این حال تاریخچه ی دیدار های دو تیم نیز برتری سپاهان را در تقابل های رو در رو نشان می دهد. دو تیم تا به حال ۱۲ بار به مصاف هم رفته اند که ۷ برد سهم سپاهانی ها و ۳ برد سهم تراکتورسازی بوده است. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که از سه برد تراکتورسازی در برابر سپاهان، دو برد در حالی  بدست آمده که زرد پوشان میزبان بازی بوده اند و همین تونی الیویرا موفق به کسب برتری با نتیجه ۴ بر ۱ در اصفهان شده است.

علاوه بر آمار دیدار های رو در رو، روی کاغذ این سپاهانی ها هستند که از شانس بیشتری برای کسب سه امتیاز در هفته ششم برخوردار می باشند. حال باید دید شاگردان تونی الیویرا به آن میزان از هماهنگی و آمادگی رسیده اند که در برابر صدرنشین قاطع رقابت های لیگ برتر و نیز بازی های بعدی نتایج خوبی کسب کرده و موقعیت خود را بهبود بخشند یا همچنان بازی های ضعیف این تیم با نتایج ضعیف تری نیز همراه شده و تراکتورسازی را وارد بحران خواهد کرد؟

photo_2015-09-13_05-57-10


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :