دو تیم صبای قم و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه از سری رقابت های مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال کشور در استادیوم یادگار امام شهر قم به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش تبریزمن،قضاوت دیدار تیم‌های فوتبال صبای قم و تراکتورسازی تبریز را سیدحسین زرگر بر عهده دارد در حالی که حسن ظهیری به عنوان کمک داور اول، جلیل شعرانی به عنوان کمک داور دوم، جمشید محمدی به عنوان داور ذخیره و عبدالله باعزم به عنوان ناظر در این دیدار انجام وظیفه می‌کنند.

صبا در جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر از شرایطی مشابه تراکتورسازی برخوردار بوده و با ۷ امتیاز از ۶ بازی قبلی خود و با توجه به تفاضل گل پشت سر تراکتورسازی در رده ی دهم جای گرفته است.

شاگردان شهریار در هفته گذشته پدیده رقابت های این فصل لیگ برتر، استقلال خوزستان را در اهواز متوقف کردند و حال برای اثبات توانایی های خود مقابل سرخپوشان فوتبال آذربایجان صف آرایی خواهند کرد. با این تفاوت که علی دایی با توجه به اینکه تنها یکی دو هفته مانده به رقابت ها تیم را در اختیار گرفته و با توجه به سطح انتظارات از او، چندان زیر فشار قرار ندارد.

شاگردان علی دایی با توجه به برتری در دیدار مرحله یک‌شانزدهم برابر نیروی‌زمینی تهران راهی مرحله یک‌هشتم نهایی این بازی‌ها شدند تا در مقابل تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز قرار بگیرند، مسابقه‌ای که بعد از قرعه‌کشی تعیین میزبان در سازمان لیگ فدراسیون فوتبال، به میزبانی صبا به انجام خواهد رسید.

نماینده فوتبال استان قم در ادوار گذشته رقابت‌های جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور تا کنون چهار بار به مرحله نیمه نهایی رسیده است و از این تعداد حضور در جمع چهار تیم برتر، دو بار با شکست حریفان در نیمه نهایی راهی مسابقه فینال جام حذفی کشور شده است.

صبای قم در سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ دو بار در نیمه نهایی پیروز میدان بوده‌اند و با حذف رقبای خود به مسابقه فینال رسیده‌اند، فینال‌هایی که در سال ۸۴ با برتری این تیم برابر ابومسلم مشهد و قهرمانی صبا همراه بود و در سال ۸۵ با شکست برابر سپاهان و نایب قهرمانی صبا به پایان رسید.

صبای قم در سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ نیز دو بار دیگر به مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور راه پیدا کرد اما در جدال برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها ابتدا در سال ۸۸ در ورزشگاه یادگار امام قم در ضربات پنالتی مغلوب ذوب آهن اصفهان شد و در نیمه نهایی سال ۸۹ با همین شیوه در ورزشگاه آزادی تهران به پرسپولیس تهران باخت و نتوانست به فینال برود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :