سرخپوشان فوتبال آذربایجان برای حفظ موقعیت خود در صدر جدول رده بندی، باید در تهران مقابل شاگردان حسین فرکی به فکر کسب سه امتیاز باشند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: دو تیم سایپا و تراکتورسازی از ساعت ۱۷:۰۰ فردا (شنبه) از سری مسابقات هفته هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور، در استادیوم دستگردی تهران و در چارچوب دیداری بسیار حساس به مصاف هم خواهند رفت.

تراکتورسازی که با هدایت امیرقلعه نویی و حمایت هواداران پرشور خود توانسته تا بدینجای فصل بدون حرف و حدیث و با شایستگی در صدر جدول جای بگیرد، برای حفظ موقعیت خود و تداوم روند پیروزی هایش، این هفته مقابل سایپا قرار خواهد گرفت.

سرخپوشان در آخرین بازی های خود در لیگ برتر مقابل تیم های سیاه جامگان و ذوب آهن با نتایج سه بر صفر و دو بر یک به برتری رسیده و مقابل پرسپولیس، به عنوان اصلی ترین رقیب خود در کوران رقابت برای قهرمانی، در خانه با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شده اند.

در حال حاضر شاگردان قلعه نوعی در جدول با کسب ۱۵ امتیاز از ۷ بازی گذشته صدرنشین هستند و پرسپولیس هم امتیاز با این تیم، با توجه به تفاضل گل کمتر، در رتبه دوم قرار دارد، با این حال برانکو منتظر کوچک ترین لغزش از تراکتورسازی می باشد تا بار دیگر صدرجدول را پس بگیرد.

تراکتور

لبته لازم به ذکر است که پرسپولیس این هفته دیدار دشواری با نفت تهران و علی دایی برای کسب امتیاز خواهد داشت و همین موضوع فرصت خوبی برای تراکتورسازی است تا فاصله اش را با تیم های تعقیب کننده افزایش داده و برای خود حاشیه امنیت ایجاد کند.

در سمت مقابل، سایپا و حسین فرکی، تا به اینجای کار تیمی متوسط نشان داده اند. نارنجی پوشان هم اکنون با ۷ امتیاز در رده نهم جدول قرار دارند. شاگردان فرکی پس از شروع نسبتا خوب در چند بازی ابتدایی، به مرور دچار افت شدند تا جایی که در چهار بازی گذشته موفق به کسب پیروزی نشده اند و در آخرین دیدارشان نیز با یک گل نتیجه را به صبایِ صمد مرفاوی واگذار کردند. مطمئنا یکی از مهم ترین دلایل نتایج نه چندان مطلوب سایپا در هفته های اخیر، خط دفاعی نا مطمئنی باشد که حسین فرکی در اختیار دارد. نارنجی پوشان در هیچکدام از چهار بازی گذشته خود موفق به ثبت کلین شیت نشده اند.

سایپایی ها همچنین آمار نا امید کننده ای  از خود در مقابل تراکتورسازی در سال های اخیر به جا گذاشته اند، آن ها در ۱۲ تقابل اخیر خود مقابل سرخپوشان آذربایجان موفق به کسب هیچ پیروزی نشده و حسرت چند ساله ای را در مقابل تراکتور تجربه می کنند. سایپا در صورت کسب پیروزی در بازی فردا، ۱۰ امتیازی شده و می تواند نهایتا خود را تا رده چهارم بالا بکشد.

نکته ای که در خصوص این دیدار وجود دارد، انتخاب علیرضا فغانی، داور جنجالی دیدار تراکتور – نفت برای قضاوت این بازی می باشد. فغانی که در آن فصل معروف در چند بازی مختلف حسابی برای سپاهان خوش شانسی آورده و با کارت قرمز و اعلام پنالتی و تصمیمات مختلف، کمک شایانی به قهرمانی این تیم کرد، فردا بار دیگر این شانس را خواهد داشت تا داشته های خود را در بازی های تراکتور به رخ بکشد.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا سرخپوشان تراکتورسازی در مقابل سایپا نیز روند شکست ناپذیری و امتیازگیری خود در این فصل را با حضور دوباره و درخشش احتمالی جاسم کرار ادامه خواهند داد یا اینکه حسین فرکی از این بازی به عنوان نجات بخش خود از حواشی گوناگون روزهای اخیر استفاده کرده و با متوقف کردن تراکتور، جانی دوباره به تیم خود خواهد بخشید…


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :