مدیرکل اداره سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، از شهروندان خواست تا زمان برطرف شدن موقعیت بحرانی آلودگی هوا و رسیدن به وضعیت مطلوب، توصیه های بهداشتی و پزشکی را جدی بگیرند.

به گزارش تبریزمن، علیرضا رحیمی، ضمن اشاره به میزان آلودگی هوا در تبریز و چند کلان هر دیگر کشور، خاطرنشان کرد: طبق اعلام مسوولان امر، وضعیت آلودگی هوا در مرز هشدار قرار دارد و متاسفانه، این وضعیت تا چند روز اینده نیز ادامه خواهدداشت.

وی ادامه داد: بر این اساس، شهروندان عزیز باید توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و با عمل به این توصیه ها، سلامتی خود و عزیزانشان را جدی بگیرند.

مدیرکل اداره سلامت شهرداری، برخی از نکات ضروری را برشمرد و اظهارداشت: شکی نیست که این وضعیت برای تمامی شهروندان مخاطره آمیز است؛ با این حال، سالمندان، کودکان ، بیماران قلبی و تنفسی و افرادی که به هر دلیلی، سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده است، بیش از همه در معرض خطر قرار دارند و باید در شرایط حاضر، از حضور در سطح شهر، خودداری کرده و از انجام فعالیت های بدنی، پرهیز کنند.

رحیمی تصریح کرد: به جوانان عزیز هم توصیه می کنیم که تا حد امکان، در شرایط ضروری، از منزل خارج شوند و در عین حال، از انجام حرکات ورزشی، کوهنوردی و فعالیت های شدید بدنی بپرهیزند و در صورت حضور نیز، از ماسک های فیلتردار استفاده کنند.

وی به زنان باردار نیز توصیه کرد که در هوای آلوده، تحت هیچ شرایطی از منزل خارج نشوند.

مدیرکل اداره سلامت شهرداری تبریز، در پایان از شهروندان درخواست نمود با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، به برطرف شدن وضعیت فعلی کمک کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :