مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی از جذب تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی از محل وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شرکت‌های دانش‌بنیان استان خبر داد.

به گزارش تبریزمن،بهمن حسین‌زاده عصر دیروز در جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مباحثی که ما پیگیری می‌کنیم ایجاد کسب و کار در حوزه IT و ICT و ایجاد مرکز شتاب‌دهی است.

وی افزود: با تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری از جمله شرکت سرمایه‌گذاری مبین صحبت‌‌هایی انجام گرفته تا در حوزه IT که شرکت‌های ما در این عرصه نوپا هستند سرمایه‌گذاری کنند و یک تسهیل‌گری در این عرصه اتفاق افتد.

حسین‌زاده در عین حال خاطرنشان کرد: جوانان ما تولیدات نرم افزاری مدرن و مطلوبی دارند اما نمی‌توانند تولیدات خود را به بازار برسانند که برای بازاریابی محصولات تولیدی جوانان استان برنامه‌ریزی‌های متعددی در نظر گرفته‌ایم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی از جذب تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی از محل وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای شرکت‌های دانش بنیان استان خبر داد و گفت: این تسهیلات به شرکت‌هایی که در پارک مستقر هستند و یا شرایط دانش بنیانی را دارا هستند ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: همایش سرمایه‌گذاری در حوزه ICT اواخر شهریور ماه در تهران برگزار می‌شود که امیدواریم شرکت‌های ما برای جذب سرمایه گذاری حضور فعالی در این عرصه داشته باشند.

صادرات ۱۰ میلیون دلاری شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان‌شرقی

محمدحسین  پورفیض مدیرعامل پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست اذعان داشت: در سال گذشته به میزان ۱۰ میلیون دلار صادرات دانش بنیان داشتیم ولی متاسفانه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در سطح عالی‌تر جا نیفتاده و شرکت‌ها با ایرادات و تشکیلات مختلف درگیر هستند که گاهی داغ به دست آنها می‌گذارند ولی به نظر می‌رسد منطقه ویژه ربع رشیدی راه را برای فعالیت این شرکت‌ها هموار کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :