همزمان با اولین جمعه ماه محرم در همایش سراسری شیرخوارگان حسینی، این نهاد آماده جذب حامی برای ایتام و خانواده های نیازمند است.

به گزارش تبریزمن، کمیته امداد ضمن تعامل با هیات های مذهبی، حسینیه ها و مساجد نسبت به جذب حامیان در قالب طرح های محسنین، طاها، اکرام و سایر طرح های مبتنی بر حامی یابی در بین عزاداران حسینی اقدام می کند.

وی ادامه داد: همایش شیرخوارگان حسینی به یاد حضرت علی‎‏اصغر ، شیرخواره ابا عبدالله الحسین (ع) روز جمعه، ۲۴ مهر ماه همزمان با سراسر کشور در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی همچنین از اجرای طرح احسان حسینی در ماه محرم توسط این نهاد خبر داد و گفت: مردم نیکوکار استان می توانند نذورات و احسان های خود اعم از غذای گرم، خشک و قربانی را به این نهاد تحویل تا در اسرع وقت بین نیازمندان توزیع شود.

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشوراست که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا به خصوص حضرت علی ‎اصغر، همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود.

مادران با در آغوش گرفتن نوزادان شیرخواره خود به این مراسم سوگواری آمده و با ذکر لالایی و روضه‎خوانی در غم حضرت رباب (س) با آن بانوی بزرگوار همدردی می کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :