به گزارش تبریزمن، صادق نجفی صبح امروز در حاشیه دومین روز برگزاری روزهای فرهنگی ترابوزان در تبریز در گفت‌وگو خبرنگاران با اشاره به ارتباطات فرهنگی و اقتصادی تبریز و ترابوزان از گذشته تا به امروز اظهار کرد: در کنار هم بودن دو شهر از کشورهای همسایه و اسلامی ایران و ترکیه حرکت بسیار خوبی است که می‌تواند زمینه همکاری‌های بیشتر و در نتیجه توسعه این دو شهر را فراهم کند.

وی افزود: از همین جهت حفظ این ارتباطات تاریخی و فرهنگی و توسعه آنها بسیار اهمیت دارد.

شهردار تبریز با تاکید بر اینکه هدف از ایجاد پروتکل‌هایی نظیر خواهرخواندگی تنها نزدیک کردن شهرداری‌ها نیست، افزود: مسئله اصلی در توسعه چنین ارتباطاتی نشان دادن فرهنگ و تمدن ملت‌ها به یکدیگر است.

نجفی با تاکید بر اینکه یکی از قدیمی‌ترین کنسولگری‌های تبریز در ترکیه و ترابوزان واقع است، گفت: از گذشته واقع شدن این شهر در مسیر جاده ابریشم باعث ایجاد ارتباطات زیادی بین تبریز و ترابوزان بوده است و در حال حاضر نیز هدف ما افزایش ارتباطات ایران و ترکیه خصوصاً تبریز و طرابوزان در ابعاد توریسم، اقتصاد، فرهنگ و مسائل شهری است.

وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی موفق تبریز در ترابوزان در سایه مهمان‌نوازی شهروندان طرابوزان در سال گذشته تاکید کرد: در حال حاضر نیز هیئتی از این شهر برای برگزاری روزهای فرهنگی به تبریز آمده‌اند چرا که تنها در سایه دوام این رفت و آمدهاست که می‌توان به توسعه چنین ارتباطاتی امیدوار بود.

جذب سرمایه‌گذار با جنجال و تبلیغات پیش نمی‌رود

شهردار تبریز در پاسخ به پرسش فارس در زمینه وضعیت فعلی پروژه‌های جذب سرمایه‌گذار شهرداری تبریز گفت: همانطور که پیشتر گفته‌ام بحث جذب سرمایه‌گذار با جنجال و تبلیغات پیش نرفته بلکه باعث به وجود آمدن حاشیه‌هایی می‌شود.

نجفی با تاکید بر اینکه لازم است در این زمینه به دور از حاشیه و با طمانینه پیش رویم، افزود: البته معاونت سرمایه‌گذاری در این مورد گزارشی برای ارائه به شورای شهر آماده کرده است همچنین سال گذشته در تبریز ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان جذب سرمایه شده است.

نجفی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا گفتمان عمومی در حوزه جذب سرمایه‌گذار با مشکل مواجه است، گفت: متاسفانه مشکل آماده نبودن این گفتمان در تبریز واقعیت دارد اما ما سعی داریم اقداماتمان برای جذب سرمایه‌گذار را به دور از حاشیه پیش ببریم.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :