فرماندار تبریز گفت: جذب سرمایه های بخش خصوصی برای توسعه فضاهای آموزشی جزو سیاست های مطلوب دولت است.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز رحیم شهرتی فر روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز، اظهارکرد: اولویت نخست جلوگیری از افزایش بیسوادی با شناسایی دانش آموزانی است که از نعمت تحصیل محروم هستند .

وی اظهارکرد : وجود تعداد قابل توجه بیسوادان در تبریز غیرقابل تحمل ودر شان این شهرستان نیست.

شهرتی فر گفت: معرفی مدارس غیرقابل استفاده به خیران و بازسازی و ساخت مدارس نو در مناطق محروم جزاهداف آموزشی دولت می باشد.

فرماندار تبریز گفت: برای رونق و توسعه مراکز آموزشی باید زمین هایی که در نواحی کاربری آموزشی دارند و بدون استفاده هستند شناسایی و در اختیار خیران ،سازمان های مردم نهاد ونوسازی مدارس قرار گرفته و با توجه به اعتبارات اختصاص یافته بدون انتقال مالکیت قرار بگیرند.

شهرتی فرگفت: از محل کمک های مردمی تمامی مدارسی که نیاز به نوسازی واصلاح سیستم های گرمایش اصولی دارند تا شروع سال تحصیلی جدید باید مشکلاتشان برطرف شود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنچ تبریز نیز در این نشست با ارائه گزارش عملکرد یکساله این ناحیه در مقاطع مختلف تحصیلی، گفت: در خصوص رفع مشکلات آموزش و پرورش در شاخص های مختلف در این ناحیه در سال تحصیلی گذشته ساماندهی دبیران بر اساس رشته تحصیلی انجام شد و ۱۱هزار۳۸۰ نفر دانش آموز در ۳۵ مدرسه و ۳۸۲ کلاس درسی با تراکم دانش آموزی ۲۹ نفر در هر کلاس درسی ساماندهی شدند.

ستاری اعلام کرد: در مقطع ابتدایی در ناحیه با کمبود همکاران آموزشی مواجه هستیم که باید برای شروع سال تحصیلی جدید این مشکل برطرف شود.

سعید جلالی نماینده سازمان های مردم نهاد استان نیز در این جلسه از تاسیس نخستین مدرسه با مدیریت سازمان های مردم نهاد با هدف ثبت نام وتحت پوشش قرار دادن دانش آموزان فقیر، بد سرپرست و بی سرپرست خبر داد وگفت: این مدرسه با همت خیران هم استانی خارج و داخل کشور برای اولین باردر تبریز تاسیس می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :