استیون جرارد از احتمال بازنشستگی‌اش در سال ۲۰۱۶ برای ورود به دنیای مربیگری و بازگشت به لیورپول خبر داد. جرارد که تابستان سال ۲۰۱۵ آنفیلد را به مقصد لس‌آنجلس ترک کرد و اکنون برای گلکسی توپ می‌زند، در تعطیلی MLS دوباره به جمع قرمزپوشان مرسی‌ساید برگشته است تا آمادگی جسمانی‌اش را برای آغاز فصل جدید لیگ حرفه‌ای آمریکا حفظ کند.

به گزارش تبریزمن، وی در گفت‌و‌گو با نشریه تلگراف انگلیس، درباره بازنشسته شدنش در سال ۲۰۱۶ اظهار داشت: صد در صد مطمئن نیستم، اما فکر می‌کنم که سال ۲۰۱۶ احتمالاً آخرین سال دوران بازیگری‌ام باشد. با یورگن کلوپ (سرمربی لیورپول) گپی زده‌ام. هنوز پیشنهادی دریافت نکرده‌ام، اما باشگاه لیورپول از بازگشت من استقبال می‌کند. البته هنوز مکالمه‌‌ای در این خصوص صورت نگرفته و آنها به من نگفته‌اند که این کار یا آن کار را انجام بدهم.

جرارد ادامه داد: مسئولان باشگاه از من در بازگشتم استقبال کردند. من همیشه نسبت به لیورپول تعصب خواهم داشت و مسلماً زمانی که به خانه برگردم، به کارم به عنوان یک مفسر ادامه می‌دهم. همچنین عملکرد باشگاه‌های بیشتری را زیر نظر می‌گیرم و تاکتیک‌های سرمربیان را برای بالا بردن دانش مربیگری‌ام با دقت دنبال می‌کنم.

کاپیتان پیشین لیورپول تأکید کرد: من عملاً از ماه نوامبر یا دسامبر ۲۰۱۶ آزاد خواهم بود. همه در دنیای فوتبال می‌دانند که من آماده و مشتاقم که وارد عرصه مربیگری شوم.

جرارد اعتراف کرد پشیمان است که چرا زودتر دوره‌های مربیگری‌اش را آغاز نکرده است و به اتحادیه فوتبال انگلیس توصیه کرد که تلاش بیشتری برای حفظ بازیکنان باتجربه و بزرگ فوتبال جزیره در این رشته ورزشی انجام دهد.

وی اظهار داشت: پشیمانم از اینکه دوره‌های مربیگری‌ام را از ۲۱ یا ۲۲ سالگی آغاز نکرده‌ام. تمام آن اوقاتی را که بازیکن تیم ملی انگلیس بودم، در هتل‌ها و کارهای بیهوده به هدر دادم. ای کاش که مدرک مربیگری‌ام را گرفته بودم و الان برای گرفتن مدرک حرفه‌ای مربیگری‌ام اقدام می‌کردم. من با مسئولان اتحادیه فوتبال انگلیس ملاقاتی داشته‌ام و به آنها گفته‌ام بازیکنان باتجربه تیم ملی را در کشور نگه داریم و شرایطی را برای آنها فراهم کنیم که از انگلیس دور نشوند و در فوتبال‌مان نقش پررنگ‌تری داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :