معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌شرقی، جزئیات نحوه استفاده از تسهیلات اقساطی طرح جریمه مشمولان غایب را تشریح کرد.

به گزارش تبریزمن، سرهنگ پاسدار ابراهیم آژدن اظهار کرد: ثبت نام طرح جریمه مشمولان غایب بر اساس مصوبه مجلس از اول خرداد تا ۱۵ تیرماه ۹۵ شروع که با توجه به استقبال مراجعان تا ۱۵ مردادماه تمدید شد.

معاون وظیفه عمومی استان ادامه داد: فرآیند راستی آزمایی درخواست متقاضیان استفاده از تسهیلات اقساطی طرح جریمه مشمولان غایب آغاز شده است که برابر اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکنون برای ۱۴ هزار متقاضی پیامک ارسال شده که می‌بایست با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) یک سوم مبلغ جریمه را پرداخت کنند.

وی با اشاره به فرآیند پرداخت اقساطی جریمه گفت: متقاضیان با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) و دریافت برگ تعیین شناسه پرداخت، مبلغ جریمه را واریز می‌کنند.

آژدن در ادامه افزود: متقاضیان این طرح می‌بایست با تکمیل برگه تعهد نامه اعلام آخرین مدرک تحصیلی و تایید در دفاتر ثبت اسناد رسمی اقدام کنند و در صورت مغایرت مدرک تحصیلی با اظهارات شخص متقاضی، سازمان نسبت به لغو کارت معافیت اقدام می‌کند .

معاون وظیه عمومی استان ادامه داد: متقاضیان پس از پرداخت یک سوم مبلغ جریمه و تحویل رسید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) ، میزان تقسیط را مشخص می‌کنند بر اساس تعداد اقساط پرداختی برگه‌های دارای شناسه پرداخت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و در بازه زمانی مشخص شده اقساط را پرداخت می‌کنند .

وی با تاکید بر اینکه تقسیط جریمه هیچ گونه هزینه اضافی برای مشمولان غایب ندارد، گفت: هیچ گونه سودی بابت تقسیط به مبلغ اضافه نمی‌شود و متقاضیان همان مبلغ اعلام شده را طی اقساط مشخص پرداخت می‌کنند و  افرادی که به موقع نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام کنند با سپردن وثیقه به صورت محدود امکان خروج از کشور را دارند همچنین می‌توانند از مزایای استخدام برخوردار شوند.

آژدن یادآور شد: در برگه پرداخت دو شناسه پرداخت تعریف شده است که اگر شخصی از پرداخت قسطی منصرف شد بتواند به صورت نقدی جریمه خود را پرداخت کند.

وی ادامه داد: افراد متقاضی پرداخت نقدی جریمه نیز پس از دریافت یک شناسه پرداخت و اخذ تعهد مبنی بر صحت اطلاعات اعلامی از زمان واریز مبلغ جریمه حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری کارت معافیت به آدرس متقاضیان ارسال می‌شود.

آژدن در پایان خاطرنشان کرد: سربازان فراری دارای بیش از هشت سال غیبت که متقاضی استفاده از طرح می‌باشند می بایست ابتدا به یگان خدمتی مراجعه و تسویه کنند و دیگر لازم نیست که به مراجع قضایی مراجعه کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :