جزئیات جدید از حادثه آتش‌سوزی در بخش زکریای بیمارستان رازی تبریز اعلام شد.

به گزارش تبریزمن، حدود ساعت ۱:۲۰ بامداد ششم شهریور ماه در یکی از بخش‌های بستری بیماران مزمن روانی مرکز آموزشی درمانی رازی اطاق انتهایی بخش که محل نگهداری موقت تشک ملحفه بیماران بوده آتش گرفته و دود غلیظی بخش مذکور و همچنین طبقات بالا و پایین را فرا می گیرد همان لحظه برق قطع می گردد.

در بخش مربوطه ۱۴۰ بیمار و کلا بیش از ۴۰۰ بیمار در سه طبقه ساختمان حضور داشتند؛ از طریق سرپرستار بخش و سوپروایزر بخش مدیریت لازم اعمال می گردد.

آتش نشانی، ۱۱۵، پلیس در جریان قرار می‌گیرند، از همان لحظه اول تخلیه بیماران که عموما به خاطر دریافت داروهای روانگردان از تحرک جسمانی برخوردار نمی باشند آغاز می گردد متاسفانه یکی از بیماران که سابقه بستری های مکرر داشته و طی بستری اخیر در ۱۵ روز گذشته نیز به علت عفونت تحت درمان بوده دچار خفگی می شود و علیرغم اقدامات احیا جان می بازد و یک بیماردیگر در بخش مراقبت های ویژه بستری می شود.

چند نفر از کادر دلسوز، کمک رسانان آتش نشانی هم در جریان کمک رسانی دچار مشکلات تنفسی شده بودند بستری و پس از اقدامات لازم مرخص می شوند.
هیچ بیماری دچار سوختگی نشده و علت فوت یک نفر خفگی ناشی از دود بوده و بیمارستان نیز آسیب جزئی دیده است.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی تبریز نیز در این باره گفته است: آتش سوزی بامداد امروز بیمارستان اعصاب و روان رازی تبریز، منجر به فوت یک نفر و مسمومیت ۳۵ بیمار بستری در این مرکز درمانی شد.

محمد ستاری گفت: در ساعت ۱:۳۷ دقیقه بامداد امروز یک مورد آتش سوزی در محل بیمارستان رازی به سامانه ۱۲۵ گزارش گردید که بلافاصله گروه عملیاتی ایستگاه های ۵ و ۸ به محل حادثه اعزام و نسبت به اطفاء و انجام عملیات نجات بیماران اقدام کردند.

وی افزود: ۳۵ نفر از بیماران دچار دودگرفتگی شده بودند که تمامی این افراد  توسط ماموران آتش نشانی نجات یافته و به فضای باز بیمارستان منتقل شدند که حال همه شان خوب است، البته در آخرین گزارش های دریافتی در صبح امروز مطلع شدیم متاسفانه یکی از بیماران در اثر مسمومیت شدید جان خود را از دست داده است.

معاون عملیات سازمان یاد آور شد: وسعت آتش‌سوزی در بیمارستان رازی محدود بوده که به دلیل دود غلیظ و فضای محدود، مسمومیت بیماران را به بار آورد.

وی ادامه داد: علاوه بر آسیب دیدگان حادثه، تعداد چهار نفر از ماموران آتش نشانی نیز دچار مصدومیت شدند.

معاون عملیات سازمان گفت: علت این حادثه تحت بررسی است و در ساعات آینده مشخص و اعلام خواهد شد.

وی همچنین از اصحاب رسانه درخواست نمودند که جهت دریافت اخبار صحیح در این رابطه به سایت خبری سازمان مراجعه و از نشر هر گونه اخبار کذب از قول ایشان جلوگیری نمایند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :