مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از برگزاری جشنواره باتیک در اسکو خبر داد.

به گزارش تبریزمن، مرتضی آبدار ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل اهمیت ویژه صنایع دستی در اقتصاد مقاومتی و نقش آن در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار و با توجه به ثبت ملی چاپ باتیک به نام شهرستان اسکو این جشنواره از ۲۵ لغایت ۲۷ شهریورماه در اسکو برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: برگزاری جشنواره‌ها و فستیوال‌ها در حوزه صنایع دستی علاوه بر ایجاد ارتباط ما بین عموم مردم و هنرهای سنتی، زمینه را برای جذب علاقه‌مندان و جوانان به منظور اشتغال در عرصه صنایع دستی فراهم می‌کند.

وی افزود: در همین زمینه دبیر اجرایی این جشنواره با اشاره به جزئیات برگزاری آن گفت: طبق فراخوان منتشر شده هنرمندان می‌توانند از ۱۲ لغایت ۲۲ شهریور ماه آثار چاپ باتیک خود را (حداکثر ۴ اثر) به دبیرخانه جشنواره برای داوری ارسال کنند.

آبدار افزود: آثاری ارسالی از تمام جهات مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت و تنها آثاری که تمام مراحل تولید آنها به صورت دستی و طبیعی صورت گرفته باشد به مرحله نهایی راه پیدا خواهند کرد.

وی گفت: این جشنواره در محل کانون فرهنگی آموزش و پرورش، واقع در سبزه میدان اسکو به مدت سه روز برپا و به سه نفر از برگزیدگان جوایز ارزنده ای اعطا خواهد شد.

آبدار خاطرنشان کرد: در حاشیه این جشنواره که به همت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی و با مشارکت فرمانداری، بخشداری، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسکو برگزار خواهد شد، نمایشگاه دستاوردهای روستایی، بازی‌های بومی و محلی، نمایشگاه صنایع دستی و ورک شاپ باتیک نیز برپا خواهد بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :