مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بیست و هشتمین دوره جشنواره تئاتر استان را نمونه بارز اعتماد به هنرمندان دانست و گفت: این نخستین دوره ای بود که جشنواره تئاتر، به طور کاملا مستقل توسط انجمن هنرهای نمایشی استان برگزار شد و ما شاهد توانمندی این مجموعه در برگزاری تمام امور بودیم.

به گزارش تبریزمن، محمد محمدپور در آئین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی، با تأکید بر اهتمام دولت یازدهم به واسپاری امور به بخش خصوصی افزود: این جشنواره نمونه کامل اعتماد ما به انجمن هنرهای نمایشی و هنرمندان بود و دولت یازدهم واسپاری کارها به مجموعه های خصوصی را در برنامه دارد و به همین دلیل به تک تک هنرمندان و کاردانان اعتماد کرده و سعی دارد کارها را به کاردان بسپارد و استان آذربایجان شرقی یکی از پیشگامان این عرصه بود.

وی خاطرنشان کرد: خوشحالم امروز در خدمت افرادی هستیم که در گذشته پایه های هنر تئاتر را پرصلابت و قوی ریخته اند، امروز باید روز حرکت ما به سمت شکل گیری آرزوهایمان در ارتباط با فرهنگ و هنر به خصوص آنچه در ذهن و دل و ایده آل هایمان داریم، باشد.

محمدپور با تأکید بر اینکه، از نزدیک شاهد تلاش بسیار ارزشمند هنرمندان و هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی بودم، گفت: این مجموعه به صورت شبانه روزی برای آماده سازی تئاتر شهر تبریز کار کردند تا این جشنواره را با کیفیت به سامان برسانند.

محمدپور با بیان اینکه یکی از ویژگیهای مثبت جشنواره بیست و هشتم تئاتر پذیرش مسئولیت برگزاری توسط انجمن نمایش بود، تاکید کرد: تلاش می کنیم متناسب و برازنده با تئاتر و پیشینه هنر نمایش در استان، فضای تئاتر شهر را گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه تعداد گروه های ثبت شده در سامانه کشوری تئاتر شایسته استان ما نیست، ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد رشد کمی و کیفی گروه های نمایشی در استان باشیم.

محمدپور خواستار حضور پررنگ تر بزرگان این عرصه در تصمیم گیری ها شده و افزود: انتظار جدی من این است که بزرگان تئاتر پا به عرصه گذاشته و همراهی کنند تا جوانان و کسانی که تازه وارد این راه شده اند، از تجارب آن ها بهره ببرند و جوانان نیز با تواضع و فروتنی، پای درس بزرگان نشسته و حرمت استاد را به جای آورند.

 وی با تأکید بر توانمندی های هنرمندان تئاتر استان گفت: در این عرصه استعدادهای شایسته ای در استان وجود دارد که باید شناسایی و مدیریت شود  تا آثار فاخر و ارزشمندی از آذربایجان شرقی به کشور و جهان ارائه دهیم.

محمدپور همچنین خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان شد و دبیر اجرایی بیست و هشتمین جشنواره را به عنوان رئیس این دبیرخانه معرفی کرد و گفت: از همین حالا  برای اعلام فراخوان جشنواره بیست و نهم تئاتر آذربایجان شرقی برای سال آینده اقدام کنید


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :