معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمجید از برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران گفت: این جشنواره در حال پیشرفت باید با آسیب شناسی نسبت به هر چه بهتر برگزار شدن در سال های آتی اقدام شود.

به گزارش تبریزمن، علی مرادخانی چهارشنبه شب در آیین اختتامیه دهمین جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران، یادآور شد: با رفع نواقص و آسیب شناسی ضعف های این جشنواره، بدون تردید شاهد رشد و تعالی این جشنواره در سال های آتی خواهیم بود.

وی با تاکید بر حمایت از ظرفیت های هنری منطقه ارسباران، اظهار کرد: برای احیای مجموعه فرهنگی – هنری شهر اهر جهت بازسازی این مجموعه، تلاش ها و پیگیری های مردم، هنرمندان و مسئولان منطقه نتیجه داده و با وجود آسیب جدی این مجتمع در زلزله سال ۹۱ ، امروز شاهد مرمت و بازسازی آن و اجرای اختتامیه این جشنواره در همین محل هستیم.

مرادخانی، فعالان عرصه هنر را افرادی تلاشگر و شایسته دانست که همیشه همت و تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم و کشور به کار گرفته و با خلق آثار هنری فاخر، منشاء افتخار و سربلندی برای کشورمان بوده اند.

وی، با قدردانی از برگزاری بسیار خوب جشنواره تئاتر ارسباران و استمرار قدرتمند آن طی ۱۰ سال متوالی، بر تلاش بیشتر جهت ارتقای کمی و کیفی و تعدد آثار با اطلاع رسانی مناسب تأکید کرد و توصیه بر تلاش بیشتر در خلق آثار دینی و آئینی را یادآور شد.

فرماندار شهرستان اهر نیز در این مراسم، همت عالی هنرمندان و همراهی و همکاری مردم و مسؤولان را یکی از دلایل اصلی تداوم این جشنواره برشمرد.

محمد عابدی افزود: این شهرستان یکی از مناطق مهم فرهنگی و هنری استان آذربایجان شرقی است که با تکیه بر توانمندی های مردمی و حمایت دست اندرکاران امور فرهنگی توانسته است در ۱۰ سال گذشته این جشنواره مهم کشوری را به نحو شایسته برگزار کند.

وی اظهار کرد: انتظار داریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به نیاز ویژه منطقه به جهت قابلیت های هنری، برای تداوم بهتر این جشنواره اختصاص ردیف اعتباری لازم را لحاظ کند.

عابدی، برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران را یک رویداد مهم فرهنگی و هنری برای آذربایجان شرقی و منطقه ارسباران ذکر کرد و گفت: با تلاش مضاعف و اهتمام ویژه هنرمندان و حمایت مردمی، این جشنواره جایگاه ویژه ای در سطح کشور پیدا کرده و استقبال هنرمندان از اقصی نقاط کشور نشان از پویایی و ارتقای جایگاه آن در سطح ملی دارد.

وی، جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران را نمادی از پیشینه هنری در این منطقه عنوان و اظهار امیدواری کرد با وحدت، همدلی و بهره گیری از منویات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی بتوان گام های عملی در ترویج فرهنگ و هنر بومی و منطقه ای برداشت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :